НАК НАМАГАЄТЬСЯ ВІДДАТИ БОРГИ ТА НАЛАГОДИТИ СПІВРОБІТНИЦТВО З БРИТАНЦЯМИ

Поділитися
21 квітня НАК «Нафтогаз України» приймала гостей — давніх партнерів із російського «Газпрому» і потенційних із британської компанії Centrica Energy Plc...
Юрій Бойко сподівається, що генеральний директор Centrica Energy Джейкоб Ульріх зацікавлений у співробітництві з «Нафтогазом України»

21 квітня НАК «Нафтогаз України» приймала гостей — давніх партнерів із російського «Газпрому» і потенційних із британської компанії Centrica Energy Plc. Із представниками останньої обговорювали перспективи співробітництва у видобуванні, переробці й транспортуванні газу.

Говорити про конкретні плани, за словами генерального директора Centrica Energy Джейкоба Ульріха, поки ще рано, проте, з огляду на досвід і статус британської компанії на енергетичному ринку, найімовірніше йтиметься про розробку газових родовищ України, зокрема на шельфі Чорного моря. Непрямо це підтвердив і голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко під час прес-конференції за результатами першої ознайомчої зустрічі представників української та британської газових компаній. До речі, Centrica Energy, створена 1997 року, контролює понад 60% ринку газу Великобританії та забезпечує 25% енергопоставок на національний ринок; є співвласником кількох родовищ у Північному морі. Капіталізація компанії 2003 року становила 10 млрд. фунтів стерлінгів.

Для НАК розробка родовищ саме на шельфі Чорного моря — один із пріоритетних напрямів діяльності. Тож цілком імовірний збіг інтересів компаній. Тим паче що НАК інтенсифікує фінансування морських розробок (цим переважно займається «Чорноморнафтогаз», що входить до складу НАК). А незабаром, за словами Ю.Бойка, «Нафтогаз України» має намір придбати сучасну платформу, технічні характеристики якої дозволять видобувати газ на глибині до 800 метрів.

А тим часом у НАК делегація «Газпрому» погоджувала, так би мовити, особливості погашення української заборгованості за російський газ — схему передачі єврооблігацій на суму 1,4 млрд. дол., випущені НАКом на суму реструктуризованої заборгованості перед «Газпромом».

За словами Ю.Бойка, узгоджена схема розв’язує проблему виникнення в «Газпрому» податкових зобов’язань (близько 650 млн. дол.) при передачі українською стороною цінних паперів. На прохання «ДТ» уточнити основні нюанси цієї схеми глава «Нафтогазу» відповів: «Україна одержує значну знижку при погашенні заборгованості. Заборгованість закривається протягом двох днів (після ухвалення рішення) і вся процедура цілком відповідає міжурядовій угоді, підписаній 2001 року». За його словами, «сьогодні погоджуються деталі процесу передачі облігацій для закриття газової заборгованості. Процес старанно вивчений і відпрацьований. Ніяких принципових проблем там немає».

Нагадаю, що росіяни наполягають на тому, що українська заборгованість за колись використаний газ, становить 1,62 млрд. дол. Проте в процесі узгодження суми боргу сторони зупинилися на підтвердженій цифрі 1,43 млрд. дол., що відповідно до угоди між Кабміном України й урядом РФ від 4 жовтня 2001 року повинна бути погашена шляхом передачі облігацій «Газпрому» на цю суму. «Нафтогаз України» ще торік випустив єврооблігації на суму 1,4 млрд. дол. Термін погашення — із 2004-го до 2013 року; відсоткова ставка — Libor+1% річних. За умовами угоди, гарантом погашення єврооблігацій перед «Газпромом» є уряд України. Основна сума боргу має погашатися рівними частинами по 5% раз на півроку з 1 травня 2004 року до 1 листопада 2013 року.

Стосовно оголошеного підвищення цін на газ передусім для промислових споживачів України, то Ю.Бойко наголосив: «Ініціювали підвищення ціни на газ передусім не ми, а наші постачальники, які враховують світову тенденцію, що свідчить про поступове зростання ціни газу на світових ринках». За його словами, НАК домагатиметься поступового збільшення цін на газ до рівня, що забезпечить щонайменше беззбиткову роботу компанії. Стосовно населення, то глава «Нафтогазу» запевнив, що нинішнього року компанія підвищення цін не ініціюватиме. А далі — самі розумієте...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі