«Нафтогаз» зберіг за собою держчастку в «Укрнафті»

Поділитися
Навіть коли попередній номер «Дзеркала тижня» був зверстаний і друкувався у видавничому комплекс...

Навіть коли попередній номер «Дзеркала тижня» був зверстаний і друкувався у видавничому комплексі «Преса України» та вже з’явилася інформація про те, що Л.Кучма відіграв назад своє попереднє рішення про передачу під контроль групи «Приват» державних нафтових активів, які залишилися, ніхто з упевненістю не міг сказати, що й друге розпорядження Президента буде остаточним. Через це «ДТ» вирішило розповісти про розпорядження Л.Кучми вже в цьому випуску.

Нагадаю, у попередньому номері «ДТ» ішлося про указ глави держави від 16 липня про передачу держчастки в статутних фондах «Укртатнафти» (43,05%) і НПК «Галичина» (25%) (створених на базі Кременчуцького і Дрогобицького НПЗ) у статутний фонд ВАТ «Укрнафта» після ринкової оцінки цих пакетів акцій. У такий спосіб планувалося створити вертикально інтегровану нафтову компанію (ВІНК) на базі основної вітчизняної нафтовидобувної компанії «Укрнафта», 42% якої контролюють компанії групи «Приват». При цьому передбачалося забрати держпакет акцій «Укрнафти» (50%+1 акція) із управління «Нафтогазу України», залишивши НАК «утішливі» 1%+1 акцію. У результаті виходило, що державні нафтові активи переходили під контроль групи «Приват» і афільованих із нею структур.

Проте невдовзі Президента Л.Кучму очевидно переконали, після чого з’явилося розпорядження глави держави №1-1/924, датоване 21 липня 2004 року, про необхідність зберегти контрольний пакет акцій ВАТ «Укрнафта» у розпорядженні НАК «Нафтогаз України» («зберегти за НАКом»). Таким чином, національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», 100% акцій якої належать поки що державі, залишила за собою право впливати на ухвалення основних рішень стосовно діяльності нафтопереробної компанії.

Як відомо, «Укрнафта», хоча і з великим запізненням, проте розвиває власну мережу АЗС. Тим же зайнята і НАК «Нафтогаз України». Обидві компанії мають як нафтовидобувні, так і переробні потужності. Це дозволяє припустити, що об’єднання виробничих, сировинних, фінансових і організаційних активів НАК і «Укрнафти» зможе спричинити створення ВІНК, здатної стати серйозним гравцем на українському ринку нафтопродуктів. У принципі, ВІНК може претендувати мінімум на 12% вітчизняного ринку нафтопродуктів. Якщо, звісно, Л.Кучмі в черговий раз не допоможуть передумати.

До того ж акціонери з Татарстану, котрим належить контрольний пакет акцій «Укртатнафти» (56%), уже заявили про свій намір скликати збори акціонерів і узаконити проведення додаткової емісії. Це рішення у разі здійснення намірів татарстанських акціонерів здатне призвести до розмивання держчастки (43,054%) у статутному фонді «Укртатнафти».

І ще не аргумент, що НАК вдасться домовитися з міноритарними акціонерами «Укрнафти» в особі «Привату» й «УкрСиббанку». Досі, за визнанням голови правління НАК «Нафтогаз України» Юрія Бойка, акціонерам «Укрнафти» не вдавалося знайти спільну мову. Очевидно, і нині зробити це буде нелегко.

До чого це в результаті приведе — дізнаємося незабаром. Адже до 16 серпня Президент чекає звіту про вертикальну інтеграцію «Укрнафти».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі