НАК "Нафтогаз України" готова до завершення передарбітражних процедур, тобто до кінця травня, виплатити російському "Газпрому" 4 млрд дол. за використаний газ, виходячи з ціни 268,5 дол. за тисячу кубометрів. Далі нехай вирішує Стокгольмський арбітраж. Таку заяву зробив нещодавно призначений заступник міністра енергетики і вугільної промисловості України Ігор Діденко на прес-конференції в Києві 15 травня.
І.Діденко пояснив, що українська сторона наполягає на ціні "газпромівського" газу для "Нафтогазу" в 268,5 дол. за тисячу кубометрів у зв'язку з тим, що це остання ціна, яку було зафіксовано у відповідному додатку до контракту між "Нафтогазом України" і "Газпромом" (наприкінці 2013 р. - Ред.). Тому держхолдинг і пропонує використовувати цю ціну до завершення передарбітражних процедур, зазначив він.
"Ціна остання, яка була зафіксована у відповідному додатку до контракту між "Газпромом" і НАКом, - 268,5 дол. У зв'язку з тим, що "Нафтогаз України" почав передарбітражні процедури, пропозиція від НАКу така: поки ми їх не завершимо, ці передарбітражні процедури, які або закінчаться на рівні компаній, або буде прийнято рішення арбітражу, - платити за кожну тисячу кубометрів раніше погоджену ціну 268,5 дол.", - цитує заступника міністра енергетики та вугільної промисловості УНІАН.
"Виходячи з цих параметрів, на кінець травня ми очікуємо, що газу "Нафтогаз" одержить на суму близько 4 млрд дол. Про ці 4 млрд дол., готові до оплати, НАК "Нафтогаз України" і говорила в Брюсселі в понеділок (12 травня 2014 р. - Ред.)", - додав він.
Нагадаємо, напередодні комісар Євросоюзу з питань енергетики Гюнтер Оттінгер заявив, що Україна і Росія можуть узгодити тимчасову ціну на російський газ.
Крім того, НАК "Нафтогаз України" звернулася до російського "Газпрому" з пропозицією закачати в українські ПСГ 2 млрд кубометрів природного газу як компенсацію за газ, що перебуває на балансі державного АТ "Чорноморнафтогаз", повідомив І.Діденко.
"Нафтогаз" направив 28 квітня листа "Газпрому" з пропозицією врегулювати на корпоративному рівні це питання", - уточнив заступник міністра.
Як відомо, на території України розташовані 13 підземних сховищ газу. З них 12 сховищ загальною активною потужністю близько 31 млрд кубометрів газу в сезон розміщуються на материковій частині й експлуатуються оператором української ГТС - компанією "Укртрансгаз".
Ще одне ПСГ (Глібівське) розташоване в Криму і перебуває на балансі "Чорноморнафтогазу". Його потужність становить близько 1 млрд кубометрів активного газу (у разі реконструкції можливе збільшення потужності до 3 млрд кубометрів).
За матеріалами DT.UA,
"Інтерфакс-Україна"