Інвестиції з французьким акцентом

Поділитися
Наявність великого та ще не освоєного природно-енергетичного потенціалу відновлюваних джерел енергії в Україні є неабияким стимулом для розвитку «зеленої» енергетики.

Ситуація з енергозабезпеченням України є реальним викликом вітчизняній економіці. З одного боку, ми маємо високі ціни на імпортоване паливо. З іншого - застарілий технічний ресурс майже всіх українських елект­ростанцій та нагальну потребу термінової реновації електротехнічного обладнання. Для захисту нашої ахіллесової п’яти потрібні багатомільйонні капіталовкладення. «Нафтогазу України» і державі - щоб заплатити «Газпрому» за блакитне паливо, українським підприємцям - для інвестування в енергетичну галузь. Вільні, а головне, доступні ресурси на фінан­совому ринку України знайти дуже складно. Як правило, це пошуки по засіках, зі свічкою серед білого дня.

Єдиним виходом із кризи є створення умов для залучення іноземних інвестицій, які спрямовувалися б на диверсифікацію джерел енергозабезпечення України та впровадження проектів у сфері відновлюваної енергетики. Це започаткує вагоме оновлення основних фондів в українській електроенергетиці, посилить рівень енергетичної та екологічної безпеки, сприятиме виконанню норм Кіотського протоколу. Тому на розвитку «зеленої» енергетики дедалі частіше фокусується влада. Така державна політика вже дає можливість говорити про певні позитивні зрушення, що покликані докорінно змінити ситуацію в енергогалузі: починаючи від першої на теренах СНД побудованої фотоелектрич­ної станції у Криму і продовжуючи розбудовою вітроелектро­станцій.

Для активного впровадження проектів у відновлюваній енергетиці створена відповідна нормативна база, діє один із найвищих «зелених» тарифів у Європі, існують податкові пільги для учасників цього ринку. Це допомогло Україні посісти 32-гу сходинку у ТОП-40 країн світу, де умови інвестування у відновлювані джерела енергії вважаються найкращими. Такий рейтинг напередодні Нового року оприлюднила компанія Ernst&Young.

Наявність великого та ще не освоєного природно-енергетичного потенціалу відновлюваних джерел енергії в Україні є не­абияким стимулом для розвитку «зеленої» енергетики. Інсти­тут відновлюваної енергетики НАН України оцінює його на рівні 98 млн. тонн у.п. щорічно. Зокрема вітропотенціалу - на рівні 79,8 кВт∙г (або 28 тонн у.п. на рік). Крім того, ми відчуваємо гострий дефіцит виробництва електроенергії в таких регіонах, як АР Крим. Тому не дивно, що багато відомих світових компаній задекларували бажання вкладати інвестиції в розвиток української вітроенергетики як найбільш рентабельної.

Інформаційні агентства не­одноразово оприлюднювали заяви німецької компанії WKN Windkraft Nord AG, португальської MartiferGroup, грецької Prenecon S.A. Prime Energy Construction S.A, компанії Vestas та інших. Нині їхні проекти щодо будівництва вітро­електростанцій (ВЕС) в Україні перебувають на різних етапах впровадження.

Нещодавно Рада міністрів Автономної Республіки Крим дозволила ТОВ «Греус», ТОВ «Корус» та ТОВ «Соран» розробку проектів землеустрою з відведення 765,55 га на території Бахчисарайського, Совєт­ського, Білогірського і Червоно­гвардійського районів для будівництва вітроелектростанцій. Згадані підприємства є дочірніми структурами компанії Filasa International (Франція).

Зі слів представника інвестора Олександра Вангелія, на зазначених площадках планується побудувати Бахчиса­рай­ську ВЕС (Бахчисарайський район), Тургенєвську ВЕС (Біло­гірський і Червоно­гвардій­ський райони) і Холмогорську ВЕС (Совєтський і Білогірський райони) потужністю 200 МВт кожна.

Навесні поточного року розпочнеться будівництво одного з вищеназваних вітропарків, а через кілька місяців - ще двох. У такий спосіб компанія Filasa International готова виправдати довіру, виявлену з боку місцевої влади до іноземного інвестора, запевняє пан Вангелій. Крім того, він зауважив, що Filasa International вже вклала у розвиток вітроенергетичного ринку Криму сумарно понад 25 млн. євро, що дозволило виконати комплекс проектно-вишукувальних робіт для початку будівництва усіх ВЕС найближчим часом. Це реальні гроші, що надходили в Україну, навіть попри фінансову кризу 2009 року. Небагато знайдеться гравців на вітчизняному ринку відновлюваних джерел енергії, які можуть засвідчити реальність намірів фінансовою спроможністю. Менш як за три роки своєї діяльності в Україні компанія Filasa International створила на своїх кримських дочірніх підприємствах 51 робоче місце (де в основному працює місцеве населення). Незважаючи на інвестиційно-витратний період, перерахувала до державного бюджету та фондів понад 3,5 млн. грн. податків і зборів.

Варто зауважити, що вартість будівництва 1 МВт встановленої потужності вітроелектростанції становить близько 1,65 млн. євро. Відтак, загальна вартість інвестиційного портфеля вітроенергетичних проектів компанії Filasa International в Україні становитиме понад 1,8 млрд. євро. Звісно, без кредитних ресурсів тут не обійдеться, але компанія Filasa International уже вирішила це питання завдяки своїй надійній діловій репутації в Європі.

Кошти чималі. Проекти масштабні. Можливо, саме цим пояснюється той факт, що впровадження проектів є предметом пильної уваги з боку уряду, як українського, так і французького. Своїми рішеннями щодо надання дозволу на розробку проектів землеустрою Рада міністрів АРК реальними діями підтримує реалізацію важливих для автономії інвестиційних проектів. Голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов втілює в життя стратегію залучення справжнього іноземного інвестора, і компанія Filasa Inter­national стане ще одним містком, який з’єднає Україну з Євросоюзом.

У свою чергу, посольство Франції в Україні активно підтримує діяльність компанії Filasa International в нашій державі, яка, крім впровадження проектів в енергетичній галузі, посилює двостороннє співробітництво між Україною та Фран­цією і загалом курс України на євроінтеграцію.

На відміну від промислово розвинених країн, де енерго­ефективність є невіддільною складовою економічної та екологічної політики, для України - це питання виживання в ринкових умовах та наріжний камінь входження на європейські та світові ринки. Крім того, приватний капітал, спрямований у нові технології, набуває особливої ваги. Адже такі інвестиції завжди дають підвищений рівень доданої вартості. Іншими словами, рухають економіку вперед.

І насамкінець хочеться сказати, що в Україні, по суті, створено основні умови для розвитку ринку відновлюваної енергетики. Тому лише від нас залежить кількість успішних реалізованих проектів і темпи зростання капіталовкладень у цю галузь. А те, що інвестиції з французьким акцентом, говорить про відкритість ринку для інвесторів.

Для довідки

Акціонерне товариство спрощеного типу Filasa International зареєстроване у французькому місті Бланяк, по вул. де Корнебарьє, 59, має реєстраційний номер у Торговому реєстрі підприємств м. Тулуза. Ста­тут­ний капітал товариства становить 45 037 160 євро. Підприєм­ство є приватною інвестиційною компанією, яка спеціалізується на реалізації проектів у галузі вітро­енергетики на території Франції, Румунії та України.

Компанія Filasa International є членом асоціації MEDEF International, яка об’єднує провідні французькі компанії, що здійснюють активну інвестиційну діяльність за межами Франції. Займає активну соціальну позицію; вона заснувала благо­дійний фонд, який здійснює гуманітарну діяльність у Західній Європі та найближчим часом буде присутнім в Україні. Через свої кримські дочірні підприємства Filasa Inter­national вже надала соціальну допомогу місцевим громадам на суму близько 700 тис. грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі