ГТС по-новому узаконили

Поділитися
Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект народного депутата України Юрія Кармазіна «Про трубопровідний транспорт», який стосується реформування нафтогазового комплексу.

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект народного депутата України Юрія Кармазіна «Про трубопровідний транспорт», який стосується реформування нафтогазового комплексу

За прийняття відповідного законопроекту №9429-1 у цілому проголосувало 242 народних депутати.

Зазначимо, що цього разу автор законопроекту нунсівець Кармазін усе-таки вирішив проголосувати за свій документ. Нагадаємо, минулого разу він побоювався, що в процесі доопрацювання в профільному комітеті в його текст можуть внести «бог знає які поправки» і тим самим дати «лазівку» для подальшої приватизації ГТС.

Законопроект №9429-1, ініційований Кармазіним, передбачає, що «реорганізація (злиття, приєднання, розподіл, виділення, перетворення) держпідприємств, дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України», які здійснюють діяльність із транспортування магістральними («і/або розподільними» вилучене до другого читання. - Ред.) трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і НАК «Нафтогаз України» здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України».

Важливо зазначити, що до другого читання в закон було внесено поправку, яка встановлює, що така реорганізація може проводитися «виключно з метою та для виконання зобов’язань, узятих Україною відповідно до Закону України «Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства».

Нагадаємо, раніше DT.UA відзначало, що головна мета прийнятого в першому читанні законопроекту - реформування газового ринку України з метою приведення українського законодавства у відповідність до вимог Другої та Третьої газових директив ЄС - називалася тільки в пояснювальних записках і не була прямо закріплена в тексті змін, тобто сформульована як пряме розпорядження (вказівка) закону. Однак внесене виправлення усуває цей пробіл.

Законопроект також передбачає встановлення заборони на приватизацію держпідприємств, дочірніх компаній «Нафтогазу». Також забороняється приватизація «підприємств, установ, організацій, утворених у результаті їх реорганізації» (у першому читанні - «які були утворені». - Ред.).

Також відчуження основних фондів, акцій і часток у статутному капіталі (поправка до другого читання. - Ред.) державних підприємств, передача їх із балансу на баланс, у концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, у статутний фонд інших юридичних осіб, здійснення інших угод, які можуть привести до відчуження основних фондів та акцій цих підприємств, а також основних фондів і акцій «Нафтогазу України», дочірніх і заснованих ним підприємств, забороняється, крім випадків, коли результатом таких дій є: передача основних фондів і акцій таких підприємств виключно державному підприємству або акціонерному товариству, 100% акцій якого перебуває у державній власності України, створення державних підприємств або акціонерних товариств, 100% акцій яких перебуває в державній власності України.

У законопроекті також уточнюється, що стосовно «Нафтогазу України» не може бути порушено справу про банкрутство.

Тим часом у парламентській фракції «БЮТ-Батьківщина» вважають, що прийняття змін до Закону «Про трубопровідний транспорт», які стосуються реформування нафтогазового комплексу, відкриває можливості для приватизації об’єктів трубопровідного транспорту.

«На наш погляд, закон про трубопровідний транспорт чітко визначає процедуру приватизації через розмиття пакетів державних акцій», - заявив народний депутат України (фракція «БЮТ-Батьківщина»), глава опозиційного уряду Сергій Соболєв. Він підкреслив, що НАК «Нафтогаз України» на цей час не є компанією, в якій можна розмивати хоча б 1% акцій. «Тепер, цим законом, це дозволено робити», - процитувало агентство «Інтерфакс-Україна» С.Соболєва.

Депутат відзначив, що під час роботи над законопроектом з тексту Закону «Про трубопровідний транспорт» зник четвертий пункт, «який забороняє пряму приватизацію безпосередньо підприємств, які входять у структуру НАК «Нафтогаз України». На думку лідера опозиційного уряду, закон про трубопровідний транспорт дозволяє здійснювати приватизацію законним способом.

У свою чергу, коментуючи прийняття Закону «Про трубопровідний транспорт», лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що Верховна Рада України виконала свої обіцянки, які давала європейському співтовариству. «Нічого страшного в цьому законопроекті немає», - сказав народний депутат.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі