Горбулін: Відмова України від високозбагаченого урану допоможе українським вченим-ядерникам

Поділитися
Відмова України від високозбагаченого урану (ВЗУ), озвучена Віктором Януковичем на Вашингтонсько...

Відмова України від високозбагаченого урану (ВЗУ), озвучена Віктором Януковичем на Вашингтонському саміті, є логічним кроком в контексті ядерного роззброєння і сприяєтимеє залученню українських учених до міжнародних ядерних проектів. Про це в своїй статті для «ДТ» пишуть експерти Інституту проблем національної безпеки при СНБОУ Володимир Горбулін і Сергій Кондратов.

На думку експертів, відмова нашої країни від ВЗУ є логічним кроком в контексті відмови від ядерної зброї.

«Що стосується України, то вона вже з 2004 року залучена у ці глобальні зусилля, коли було розпочато новий етап переговорів про плани переведення реактора ВВР-М у київському Інституті ядерних досліджень (ІЯД) з уранового палива зі збагаченням 36% на уранове паливо зі збагаченням 19,75% виробництва Новосибірського заводу хімконцентратів (Росія)», — пишуть експерти.

При цьому повний перехід ІЯД на низькозбагачений уран планується наступного року, відзначають експерти. Також вже ухвалено рішення про конверсію ядерного реактора Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості, але, за інформацією авторів, практичні роботи по реалізації проекту ще не почались.

При цьому Україна може отримати і прямі вигоди від свого рішення, вважають експерти.

«Маються на увазі і підвищення рівня взаємної довіри в трикутнику Україна—США—Росія, і технічна допомога (наприклад, поставки обладнання для створення критичної збірки в ННЦ ХФТІ) нашим інститутам з метою компенсації тих втрат, що може призвести втрата цього ресурсу (ВЗУ), і залучення українських учених до виконання міжнародних проектів у ядерній сфері, і додаткові кошти для розв’язання проблем Чорнобиля тощо», — пишуть Горбулін і Кондратов.

Докладніше про це читайте в статті Володимира Горбуліна і Сергія Кондратова «Пристрасті за ураном. До деяких підсумків вашингтонського Саміту по ядерній безпеці» в свіжому номері «ЗН»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі