До 4 лютого 2002 року НАК «Нафтогаз України» передасть свої єврооблігації ВАТ «Газпром» у рахунок погашення боргу за спожитий російський газ за станом на 1 червня 2000 р. Як повідомив департамент урядової інформації, це передбачено російсько-українською міжурядовою угодою про додаткові заходи щодо забезпечення транзиту російського газу по території України, підписаною прем’єрами двох країн 4 жовтня. Термін погашення облігацій — із 2004 по 2013 рік.
Облігації номінальною вартістю 1 тис. дол. можуть мати лістинг на Люксембурзькій чи на одній із інших провідних фондових бірж світу. Відповідно до тексту підготовленої до підписання угоди, яку розповсюдив у четвер департамент урядової інформації, сторони забезпечать завершення до 1 листопада 2001 р. вивірення всієї заборгованості НАК «Нафтогаз України» перед «Газпромом». Початкова основна сума боргу становить 1 401 419 334 дол.
Україна, говориться в документі, на весь період дії угоди введе експортне мито на природний газ, експортований із її території. Ставка мита буде визначатися в рамках щорічних міжурядових протоколів на відповідний рік.
Зі свого боку Росія гарантує проведення розрахунків ВАТ «Газпром» із НАК «Нафтогаз України» за послуги з транзиту російського природного газу по території України поставками газу і/або в грошовій формі.
Обсяги транзиту російського природного газу по території України, а також розмір платежів у грошовій формі або поставками газу за його транзит будуть уточнюватися на основі щорічних міжурядових протоколів на відповідний рік.
ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» до 1 листопада 2001 р. підпишуть довгостроковий контракт про транзит російського природного газу по території України на період 2002—2013 років.
У документі підкреслюється, що російська сторона також гарантує транзит середньоазіатського природного газу для газопостачання споживачів України, здійснюваний на контрактній основі між господарюючими суб’єктами по території РФ в обсягах, обумовлених на основі щорічних міжурядових протоколів на відповідний рік на умовах, аналогічних умовам транзиту Україною російського природного газу в Західну Європу.