Chevron має намір протягом п'яти років провести розвідувальне буріння на Олеській площі

Поділитися
Chevron має намір протягом  п'яти років провести розвідувальне буріння на Олеській площі
Розробку і видобуток сланцевого газу компанія проводить, поєднуючи дві перевірені технології - горизонтального буріння і гідравлічного розриву.

"Програма розвідки планується на п'ять років, і Chevron, мабуть, покриє всі витрати", - повідомив технічний директор компанії "Шеврон Юкрейн Б.В" Габріел Грімальді при проведенні дня депутата в Івано-Франківській облраді 18 червня.

Компанія бачить потенціал Олеської площі, разом із тим на сьогодні невідомі обсяг покладів і вид сланцевого газу, вартість його видобутку. Саме тому, пояснив Г.Грімальді, планується спочатку пробурити кілька вертикальних розвідувальних свердловин для аналізу зразків сланцевої породи. Якщо газу не знайдуть, то "результати досліджень та аналізів залишаться в Україні і будуть важливі для прийняття подальших рішень щодо посилення енергетичної безпеки України".

"Якщо ж ми виявимо там комерційно доцільну кількість газу, то плануємо розпочати розробку і лише тоді плануємо відшкодувати витрати на розвідку, і тільки через багато років очікуємо якийсь прибуток", - зазначив Г.Грімальді.

Він акцентував увагу на тому, що при розробці і видобутку сланцевого газу компанія керується засадами безпеки і відповідальності: вона має технології з охорони природних ресурсів - землі, води, повітря.

За словами Г.Грімальді, розробку і видобуток сланцевого газу компанія проводить, поєднуючи дві перевірені технології - горизонтального буріння і гідравлічного розриву. При цьому він уточнив, що технологія горизонтального буріння відома з 20-х років XX ст., але стала комерційно рентабельною з 80-х років і використовується при видобутку як традиційних, так і нетрадиційних ресурсів. Технологія гідророзриву, продовжив Г.Грімальді, відома з 40-х років XX ст. і нині застосовується у понад мільйоні свердловин у США і так чи інакше використовується у 90% випадків при видобутку нафти і газу.

Він детально розповів депутатам про технології створення горизонтальної свердловини і про проведення гідравлічного розриву, способи захисту водоносних горизонтів і можливості повної вторинної переробки рідини, використовуваної для гідророзриву сланцевих порід.

"Я хотів би наголосити: все, що ми робимо, всі технології, за якими ми працюємо, виходять із принципу відповідального підходу до розробки і видобутку, тому що дуже важливо забезпечувати безпечні підходи при роботі з природними ресурсами", - сказав Г.Грімальді.

Він також зазначив, що Chevron "дотримується принципу добросусідства на будь-якій території, де працює, і співпрацює з органами влади на всіх рівнях, щоб гарантувати відповідальний підхід до роботи".

"Ми хочемо прийти сюди не для того, щоб експериментувати або перевіряти якісь нові технології. Ми хочемо прийти сюди, щоб застосовувати вже надійні, перевірені технології, які сьогодні ми використовуємо і в США, і в Європі, і в усьому світі", - завершив Г.Грімальді.

Як повідомлялося, Івано-Франківська облрада виставила для обговорення проект угоди про розподіл продукції (УРП) щодо Олеської площі.

Кабмін направив проект УРП щодо Олеської площі на узгодження місцевої влади, а також подовжив строк укладання цієї угоди щодо Олеської площі з компанією Chevron до 24 серпня 2013 р.

За матеріалами "Інтерфакс-Україна"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі