Аварія — не вирок українській ГТС

Поділитися
Початок минулого тижня затьмарила аварія на експортному газопроводі Уренгой—Помари—Ужгород, яка сталася 7 травня в Богуславському районі Київської області...

Початок минулого тижня затьмарила аварія на експортному газопроводі Уренгой—Помари—Ужгород, яка сталася 7 травня в Богуславському районі Київської області. Газогін обслуговує «Укртрансгаз» — дочірня компанія НАК «Нафтогаз України».

Внаслідок вибуху на цьому газопроводі було відключено від газопостачання 12610 абонентів, повідомила прес-служба Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. У результаті аварії було відключено від газопостачання місто Таращу і 33 населені пункти (з них 21 населений пункт Таращанського району, п’ять — Богуславського, два — Ставищанського району та п’ять населених пунктів Черкаської області). У результаті вибуху пошкоджено 30 м транспортної магістральної труби (діаметр 1400 мм, газопровід високого тиску), вогонь знищив прилягаючий трав’яний покрив. Загоряння припинили, перекривши подачу газу. Нині газ по магістральному газопроводуподається обвідним шляхом.

Жертв і постраждалих немає. Аварійні бригади ДК «Укртрансгаз» приступили до відбудовних робіт. З питань ліквідації наслідків вибуху проведено засідання міжвідомчої комісії з участю генпрокурора. На цей момент причини вибуху на ділянці експортного газопроводу встановлюються.

Газопровід Уренгой—Помари—Ужгород побудовано 1983 року. Протяжність газопроводу — 4451 км, його пропускна здатність становить 32 млрд. кубометрів природного газу на рік.

Буквально відразу ж після повідомлення про аварію на магістральному газопроводі в компанії «Нафтогаз України» підкреслили, що вибух жодним чином не вплине на транзит російського природного газу через територію України в країни Європи. «Зобов’язання України з транзиту природного газу європейським споживачам повністю виконуються збільшенням подачі газу іншими газопроводами, а також за рахунок відбору газу з підземних сховищ», — заявив напередодні керівник управління зі зв’язків із громадськістю «Нафтогазу України» Олексій Федоров.

Російський «Газпром» також оперативно повідомив, що європейські покупці російського газу, експортованого через територію України, не відчують недопоставок газу.

Представники Євросоюзу підтвердили, що газ у них поставлявся без перебоїв. «Ми перебуваємо в тісному контакті з урядами країн ЄС, і на цей час немає жодних повідомлень про переривання поставок газу в ЄС», — заявив представник члена Єврокомісії з питань енергетики Андріса Пібалгса Ферран Тарраделлас Еспуні в понеділок у Брюсселі журналістам. «Ми хочемо точно знати, що сталося, що було причиною цього інциденту, якими можуть бути наслідки для безпеки поставок газу в ЄС», — підкреслив він, зазначаючи, що Єврокомісія не має наміру проводити власне розслідування того, що сталося.

Своєю чергою, ДК «Укртрансгаз», котра входить у корпоративну структуру НАК «Нафтогаз України», вже 8 травня повідомила, що протягом 2002—2006 років вона інвестувала в газотранспортну систему (ГТС) України 10,496 млрд. грн. Зокрема, кошти було спрямовано на розвиток, модернізацію й реконструкцію газотранспортної системи країни.

ДК «Укртрансгаз» повідомляє, що за зазначений період компанія ввела в дію основних фондів на суму 5,432 млрд. грн., а також освоїла капітальних вкладень на суму 5,064 млрд. грн.

З урахуванням цього ДК «Укртрансгаз» запевняє, що компанії цілком під силу забезпечувати надійні й стабільні поставки російського природного газу в країни Європи через територію України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі