45,35 дол. за барель нафти — не межа?

Поділитися
Ціна барелі нафти перевалила за 45 доларів; Росія підвищила експортне мито на нафту й обіцяє відмов...

Ціна барелі нафти перевалила за 45 доларів; Росія підвищила експортне мито на нафту й обіцяє відмовитися від стягування ПДВ із поставлених у країни СНД нафти та газу; а в Україні продовжує дорожчати паливо

Вартість ф’ючерсів на сиру нафту на торгах у Лондоні та Нью-Йорку досягла в четвер нових рекордів через скорочення поставок у результаті численних випадків збоїв у світовому виробництві, повідомляє агентство Bloomberg.

«Ми отримали відкладену реакцію на вчорашні новини, — гадає Карл Ларрі з Barclays Capital. — Усі нервують через те, що може трапитися у Венесуелі у вихідні, і ніхто не знає, як вирішиться ситуація з «ЮКОСом» і чи не призведе це до якихось втрат у видобутку нафти».

Котування сирої нафти з поставкою у вересні на Нью-йоркській товарній біржі зросли на 42 центи (0,9%) — до 45,22 дол. за барель. Раніше, із початком торгів ф’ючерсами в Нью-Йорку, був зафіксований рекордний із 1983 року показник — 45,35 дол. за барель. При цьому котування ф’ючерсів на нафту перевищували рекорди в ході торгів кожен робочий день із 30 липня. Зростання цін порівняно з літом минулого року вже перевищило 40%.

На Міжнародній нафтовій біржі в Лондоні вартість сирої нафти з поставкою у вересні збільшилася на 48 центів (1,2%) — до 42,05 дол. за барель. У ході торгів ціни досягли найвищого з початку торгів 1988 року рівня — 42,08 дол. за барель.

Нафта дорожчала на тлі скорочення запасів сировини в США. За даними міністерства енергетики США, за тиждень із 31 липня по 6 серпня запаси нафти в країні скоротилися на 4,3 млн. барелей — до 294,3 млн. барелей. Це найбільше тижневе падіння рівня запасів із початку січня. Аналітики прогнозували зниження показника на 950 тис. барелей.

Зростання цін також викликане скороченням видобутку нафти в Мексиканській затоці через очікувані наприкінці тижня урагани. В даний час евакуюються нафтовики з морських платформ. У регіоні видобувають чверть нафти та газу США.

Аналітики прогнозують, що наступного тижня, можливо, котування злетять до 47 дол. за барель.

Ціна російської нафти Urals (c.i.f. порти Середземномор’я) у середу становила 38,99 дол. за барель, що на 0,17 дол. вище від ціни spot 10 серпня. Нафта з Росії з доставкою в порти Західної Європи (Urals c.i.f. С.-З. Європа) коштувала 38,49 дол. за барель (+0,17 дол.), Siberian Light (c.i.f. С.-З. Європа) — 41,44 дол. за барель (+0,17 дол.).

До речі, уряд РФ хоча й рекордно підвищив із 1 серпня ставку експортного мита на нафту — із 41,6 до 69,9 дол. за тонну, але розрадив, зокрема, Україну тим, що з 1 січня 2005 року встановлено нульові ставки ПДВ при експорті російських нафти й газу до країн СНД. Таким чином здійснюватиметься принцип стягування ПДВ «по країні призначення», що дозволить виключити існуюче сьогодні подвійне оподаткування.

Оператори ринку нафтопродуктів запевняють, що підвищення експортного мита на російську нафту не повинно призвести до значного зростання цін на українському ринку нафтопродуктів. Можливо, вони сподіваються, що зможуть компенсувати свої витрати за рахунок експорту нафтопродуктів з України. Адже Кабмін скасував своє рішення від 28 травня, що передбачало запровадження ліцензування експорту нафтопродуктів і обмеження цін на їхній продаж. Тож з 2 серпня оператори ринку нафтопродуктів отримали певне послаблення від українського уряду. Чи довго протримається ця ситуація, ніхто не ризикує прогнозувати точно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі