Війна РФ проти України стала “поворотним моментом” для споживання газу в Європі — МЕА

Поділитися
Війна РФ проти України стала “поворотним моментом” для споживання газу в Європі — МЕА © depositphotos / FlyOfSwallow
Скорочення поставок з Росії спонукало Європу до підвищення енергоефективності.

Війна РФ проти України стала “поворотним моментом” для споживання газу в Європі, яке, як очікується, цього року знову впаде, оскільки домогосподарства та компанії впроваджують енергоефективні технології та теплові насоси. Про це заявило Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), повідомляє The Guardian.

Звіт МЕА показав, що розвинені економіки континенту скоротили споживання газу на 15% у 2022 році після того, як Росія перекрила газові потоки.

Європейські домогосподарства та підприємства зменшили потреби у використанні газу ще на 9% за перші три квартали цього року, що може призвести до стійкого скорочення попиту на газ найближчими роками, зазначає МЕА.

За даними дослідження, близько 40% економії досягнуто завдяки м'якій погоді минулої зими, але більша частина зумовлена сплеском попиту на електричні теплові насоси та підвищенням енергоефективності. МЕА прогнозує, що така ж тенденція з'явиться і в США.

Очікується, що в період з 2022 по 2026 рік, попри доступ до значних внутрішніх резервів, американські домогосподарства та підприємства скоротять споживання газу приблизно на 1% на рік, завдяки підвищенню енергоефективності та впровадженню теплових насосів, які допоможуть зменшити викиди вуглецю, спричинені використанням газу.

МЕА, за кілька днів до початку кліматичного саміту Cop28 в Об'єднаних Арабських Еміратах, підкреслило необхідність підвищення енергоефективності, якщо уряди країн світу сподіваються досягти кліматичних цілей.

"Кліматичні амбіції світу залежать від нашої здатності зробити глобальну енергетичну систему значно ефективнішою. Якщо уряди хочуть досягти мети 1,5°C, підтримуючи при цьому енергетичну безпеку, подвоєння прогресу в енергоефективності в цьому десятилітті має вирішальне значення”, - заявив виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

"Висновки цього звіту є суворим попередженням лідерам, які незабаром зберуться на кліматичну конференцію Cop28 в Дубаї, про те, що всі вони повинні взяти на себе зобов'язання щодо більш рішучих дій у сфері енергоефективності та виконати їх", - додав він.

За даними МЕА, минулого року Велика Британія підвищила свою енергоефективність приблизно на 7%, відстаючи від сусідніх країн, включаючи Нідерланди, Ірландію та Францію, які показали підвищення щонайменше на 12%.

Раніше повідомлялося, що в ЄС домовилися про збільшення частки відновлюваних джерел енергії, що є важливим елементом планів з боротьби зі зміною клімату і залежністю від російського викопного палива. 

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), світовий попит на природний газ до 2040 року буде навіть нижчим, ніж очікувалося, оскільки відновлювані джерела енергії займатимуть більшу частку в енергетичному балансі. При цьому, ЗМІ писали, що європейські компанії укладають довгострокові газові угоди, що суперечить кліматичним цілям ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі