В "Укренерго" висловилися про будівництво підземних підстанцій

Поділитися
В © НЕК "Укренерго" / Facebook
Експерт оцінив ризики.

Будівництво підземних підстанцій для української енергосистеми наразі вважається малоймовірним через значну вартість і низку технічних обмежень.

Про це заявив голова Офісу ідентифікації та протидії загрозам об'єктам критичної інфраструктури НЕК "Укренерго" Сергій Назаренко, пише "Інтерфакс-Україна".

"Думаю, нам рано ще закопувати нашу енергосистему під землю. Вона ще попрацює. Так, це робиться в деяких країнах, наприклад, у Японії, але там це пов'язано з дефіцитом місця. У нашому випадку через вартість, час та технічні проблеми такі рішення є досить проблематичними, особливо у короткостроковій перспективі", – зазначив Назаренко.

За його словами, підземні підстанції потребують використання спеціального обладнання, зокрема технологій на основі елегазу, що суттєво підвищує витрати.

"Будівництво підземної підстанції у кілька разів дорожче, ніж наземної, навіть без урахування систем захисту. Елегазові технології, які необхідні для таких об’єктів, є дуже дорогими", – підкреслив експерт.

Окрім цього, Назаренко звернув увагу на складнощі у відновленні підземних об’єктів у разі їх пошкодження високоточною зброєю. У таких ситуаціях ремонт є фактично неможливим, що робить такі проєкти ще більш ризикованими.

Наскільки готова українська енергосистема протистояти російським ракетним атакам оцінював Ігор Маскалевич у статті "Вижити в темряві: як Україна захищає свою критичну інфраструктуру".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі