В Україні планують будувати малі модульні атомні реактори: Енергоатом долучився до альянсу ММР

Поділитися
В Україні планують будувати малі модульні атомні реактори: Енергоатом долучився до альянсу ММР © janjf93/pixabay.com
Відповідну угоду про долучення до альянсу ММР підписала українська сторона

“Енергоатом” приєднався до промислового альянсу Європейського союзу щодо створення та функціонування малих модульних реакторів на ядерному паливі. Про це повідомляє “Енергоатом”, з посиланням на відповідне рішення.

“Мета роботи альянсу полягає в тому, щоб прискорити розробку, демонстрацію та розгортання перших проектів ММР у Європі на початку 2030-х років”, – вказується у повідомленні. Також “Енергоатом” уточнює, що наразі продовжується співпраця між з Holtec International та іншими промисловими партнерами щодо конкретного впровадження технології ММР до 2030-х років.

Раніше оголошувалось про бажання зібрати та встановити у співпраці з американською компанією Holtec International до 20 ММР типу SMR-160. 

Що таке малий модульний реактор?

Взагалі, малі модульні реактори є інноваційною технологією, яка активно розвивається, зокрема у США. принципова відмінність від звичайних ядерних реакторів – менша втричі і більше, потужність та можливість збирання таких реакторів у промислових масштабах на спеціалізованих виробництвах.

Мала потужність не потребує великої площі для розміщення, а також складної технології будівництва. водночас конструктивно, електрична енергія в таких реакторах має видобуватись так само як і звичайних реакторах АЕС.

Альянс об’єднує в собі розробників модульних атомних реакторів, науковців-теоретиків, представників фінансового сектору, операторів та регуляторів ядерної енергетики та громадського сектора.

Критика технології малих модульних реакторів

Водночас є альтернативна експертна думка щодо ефективності такої технології. Зокрема оголошений проєкт установки в Україні 20 малих модульних атомних реакторів SMR-160 є на думку німецьких експертів економічно невигідним, екологічно сумнівним. крім того, реактор може мати знижену ступінь безпеки, оскільки відповідні реактори  не пройшли міжнародну сертифікацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі