Україна завершує опалювальний сезон з запасами енергоресурів – Міненерго

Поділитися
Україна завершує опалювальний сезон з запасами енергоресурів – Міненерго © pixabay/goergl
Вже зараз починається підготовка до наступної зими.

Україна виходить із складного опалювального сезону із профіцитом потужностей та достатніми запасами енергоресурсів, повідомили в Міненерго.

Наразі запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ становлять 1160 тис. тонн — на 375 тис. тонн більше, ніж на аналогічну дату минулого року, а запаси природного газу в підземних сховищах України складають  9,7 млрд кубометрів.

Попри намагання ворога, йому не вдалося зірвати опалювальний сезон та залишити українців без світла, водо- та теплопостачання.

В міністерстві підрахували, що загалом з жовтня минулого року по енергетичній інфраструктурі Росією було здійснено 31 повітряну атаку: 14 масованих ракетних ударів і 17 атак групами дронів-камікадзе. Були вражені ключові енергетичні об’єкти: теплові електростанції, теплоелектроцентралі,  гідро- та гідроакумулюючі станції, підстанціі системи передачі. Крім того, на сьогодні частина генеруючих потужностей перебуває під тимчасовою окупацією.

«Через такі безпрецедентні в сучасній історії терористичні атаки в енергосистемі України виник дефіцит генеруючої і трансформаторної потужності. У найбільш критичний період кількість відключених споживачів перевищувала 13,5 млн точок обліку –  це понад 80% абонентів», — розповів очільник Міненерго Герман Галущенко.

Втім, українці за підтримки міжнародної коаліції не лише впоралися з усіма викликами, але й набули нового досвіду.

Галущенко додав, що вже почалася підготовка до наступного опалювального сезону. Зокрема проводяться ремонти тих пошкоджених генеруючих потужностей, які можливо і доцільно відновлювати. Крім того, здійснюється відновлення системи передачі і систем розподілу, реалізуються проекти з будівництва малої газової генерації, розосередженої по населених пунктах і окремих споживачах. 

В Міненерго пообіцяли, що цього року активно розвиватиметься відновлювальна енергетика як промислових об’єктів, так і малої відновлюваної генерації. Також плануються державні програми стимулювання будівництва резервних систем живлення для критичної інфраструктури і домогосподарств невеликої потужності, які передбачають встановлення сонячних панелей чи вітротурбін з установками для зберігання енергії, з відповідним гібридним інвертором, який може працювати як в автономному режимі, так і в рамках синхронізації з мережею.

Вже до літа Україна за підтримки Євросоюзу отримає 5700 сонячних фотоелектричних систем виробництва італійської компанії Enel потужністю 350 Вт для громадського сектора. 

Найближчим часом Україна планує відновити експорт електроенергії, адже країна вже третій тиждень живе без дефіциту. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі