Україна хоче витратити сотні мільйонів доларів на застарілі ядерні реактори російського виробництва — Politico

Поділитися
Україна хоче витратити сотні мільйонів доларів на застарілі ядерні реактори російського виробництва — Politico © Uatom
Проєкт викликав критику серед депутатів, але міністр енергетики України наполягає на його реалізації.

Україна продовжить реалізацію суперечливих планів витратити сотні мільйонів доларів на застарілі ядерні реактори російського виробництва, попри зростаючу опозицію з боку законодавців, заявив міністр енергетики країни. Герман Галущенко повідомив Politico, що уряд, як і раніше, має намір продовжити розширення Хмельницької атомної електростанції на заході України, придбавши два реактори ВВЕР-1000, які зараз знаходяться на зберіганні в Болгарії.

Ця пропозиція викликала критику з боку депутатів правлячої партії, які кажуть, що є швидші способи допомогти підтримати електромережу, яка сильно постраждала від російських обстрілів.

"Наша енергосистема витримує цей тиск в першу чергу завдяки атомній енергетиці. З огляду на це, нам потрібно більше генерації, навіть у період відновлення, а особливо після війни. Ми розуміємо, що будь-який ядерний проєкт займає роки, тому нам потрібно починати якомога швидше", — сказав Галущенко.

Минулого тижня українські депутати повідомили Politico, що уряд був змушений визнати, що не має достатньої підтримки в парламенті для ухвалення законопроєкту про закупівлю реакторів.

Депутати сумніваються, чи вдасться швидко ввести в експлуатацію законсервовані реактори, придбані Болгарією понад десять років тому, і чи не краще було б витратити кошти на відновлювані джерела енергії та інші джерела електроенергії. На їхню думку, витрати, швидше за все, різко зростуть і створять умови для корупції.

Однак Галущенко пообіцяв довести цей проєкт до кінця.

"Ми продовжуємо працювати з парламентом над прийняттям цього закону, тому що це дуже важливий для нас проєкт. Я впевнений, що парламент проголосує за нього", — додав міністр енергетики України.

Раніше Галущенко повідомив, що ситуація в енергосистемі України складна після масштабного обстрілу Росії 26 серпня. Він наголосив, що енергетики вже працюють над ліквідацією наслідків.

Детальніше про ситуацію в українській енергосистемі пише експерт ZN.UA з питань енергетики Ігор Маскалевич у статті "Розподілена генерація: порятунок потопаючих у руках самі знаєте кого".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі