Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі. За песимістичним сценарієм кількість електроенергії буде ще меншою і складатиме 4 години на добу з розподілом по декілька годин на нічний та денний час. Про це повідомив в ефірі Новини LIVE секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
На думку секретаря Київської міської ради такими є прогнози, які надають для київської влади експерти, що працюють в Укренерго та інших енергетичних компаніях.
Водночас згадані сценарії електричного живлення столиці можуть суттєво змінитися внаслідок поліпшення енергозабезпечення після виходу енергоблоків українських атомних станцій з ремонтів. Крім того, розподілена енергогенерація зможе допомогти також пом'якшити обмеження в електропостачанні. Як тільки відповідні зміни відбудуться, жителі столиці зможуть скористатися кращими умовами постачання електричної енергії.
До опалювального сезону київська влада має намір підготувати альтернативні джерела енергопостачання для основних комунальних підприємств водопостачання та водовідведення.
Збільшення тривалості планових відключень електричної енергії в мережі спричинене одразу трьома факторами, пояснюють в "Укренерго".
За спостереженнями спеціалістів Укренерго, поточне добове споживання електричної енергії суттєво зростає. Це і є першим важливим фактором у зростанні кількості відключень та зменшенні тривалості постійного електропостачання для побутових споживачів. Другий важливий фактор – збереження високої температури повітря в більшості країн Європи. Це впливає не лише на збільшення споживання електричної енергії в Україні, але й на спроможність енергетичних систем країн європейського континенту щодо імпорту електроенергії в Україну. Третій і не менш важливий фактор – інтенсивність обстрілів. Удари російських військ зменшують спроможність енергетичної системи генерувати та розподіляти електроенергію.
Ще одна особливість поточного періоду – продовження активної літньої ремонтної кампанії на більшості генеруючих потужностей України.