Сталеве виробництво зросте до 2050 року, але до якості матеріалів висунуть підвищені вимоги

Поділитися
Використання ядерної енергії з низьким вмістом вуглецю для виробництва водню допоможе у випуску «зеленої» сталі.

До 2050 року попит на сталь збільшиться на третину, головним чином у країнах, що розвиваються, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство (МАГАТЕ). На виробництво сталі припадає більше семи відсотків світових викидів вуглекислого газу (CO 2 ). Цей відсоток має зрости в найближчі десятиліття разом із зростанням попиту на сталь, яка є життєво важливою для різних секторів, від енергетики та транспорту до будівництва та побутової техніки. Однак ядерна енергетика може допомогти звести виробництво сталі до нуля.

«Кількість водню, яка необхідна для створення екологічно чистої сталі, вражає. Традиційно викопне паливо використовувалося для отримання майже всього водню, тому пошук необхідної кількості декарбонізованого водню буде однією з найбільших проблем», — сказав Франческо Ганда, технічний керівник відділу неелектричних застосувань МАГАТЕ.

Щорічно у світі виробляється близько двох мільярдів тонн сталі. Все більше глобальних компаній шукають шляхи декарбонізації енергоємних промислових процесів у цьому секторі.

Металургійна промисловість значною мірою залежить від коксівного вугілля для живлення доменних печей, які перетворюють залізну руду на сталь, процес, який призводить до викидів великої кількості CO 2 . Однак можна виробляти сталь за допомогою методу прямого відновлення заліза, при якому водень реагує із залізною рудою без плавлення та виділяє водяну пару без CO 2 .

 «Ядерне виробництво водню з нульовими викидами дійсно може кардинально змінити ситуацію в цьому секторі, оскільки атомна енергетика має потенціал забезпечити достатню кількість тепла та електроенергії 24/7 для виробництва необхідної кількості водню. Це може допомогти зробити величезні кроки в переході на чисту енергію», — говорить Франческо Ганда.

Раніше ми писали про те, що в Давосі обговорювалась тема рідкоземельних матеріалів України, які можуть допомогти обігнати Китай. Проте в Україні наразі є проблема не лише з видобутком, а й з оцінкою покладів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі