Російсько–українська війна показала, що альтернативою АЕС є енергетична залежність – Міжнародне енергетичне агентство 

Поділитися
Російсько–українська війна показала, що альтернативою АЕС є енергетична залежність – Міжнародне енергетичне агентство  © pixabay.com
Керівник глобальної енергетичної спільноти критикує німецький проєкт згортання АЕС

Керівник Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль вважає, що атомна енергетика повертається у порядок денний енергетики у всьому світі, повідомляє dpa. Це стосується Франції, Азії, Північної Америки, Близького Сходу та інших країн і частин світу.

Рушієм до таких змін стала агресія Росії проти України та зміна постачання енергетичних ресурсів, необхідність дбати про енергетичну автономність країн Європи і світу в цілому. «Після вторгнення Росії в Україну багато країн зрозуміли важливість атомної енергетики і відновлюваних джерел енергії, власного виробництва електроенергії», – сказав він. 

Критика повного згортання АЕС в Німеччині

Фахіт Біроль вважає, що Німеччина дотримується хибної політики припинення роботи атомних станцій. Він також вказав, що уряд Бельгії проводив подібну політику до російського вторгнення в Україну, а потім відмовився від неї.

Питання ядерних відходів є серйозним викликом розвитку атомної енергетики, але на його думку, ця проблема є такою, яку можна вирішити, а не відкидати технологію, що має чимало переваг.

Газ залишається лідером зі споживання в енергетиці України. Він складає 30% у балансі споживання енергетичних підприємств України. На другому місці – атомна енергія, яку використовують для вироблення 24% енергетичних потреб. Такі дані оприлюднив постачальник електроенергії і газу YASNO. За підрахунками експертів бренду, на третьому місці залишається викопне вугілля – 22% енергетичних потреб України. Трохи менше споживається нафти та нафтопродуктів для вироблення тепла та електроенергії – 17%. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі