Росія зобов'язує свої компанії скоротити видобуток нафти

Поділитися
Це її зобов'язання перед ОПЕК+.

Уряд Росії зобов'язав компанії скоротити в другому кварталі видобуток нафти, щоб до кінця червня забезпечити досягнення цільового рівня видобутку в 9 мільйонів барелів на добу відповідно до зобов'язань перед ОПЕК+, повідомляє Reuters із посиланням на  три галузеві джерела.

Раніше цього місяця віце-прем'єр-міністр Росії Олександр Новак заявив, що Росія в координації з деякими членами Організації нафтових країн і союзними виробниками (ОПЕК+) у другому кварталі скоротить видобуток і експорт нафти ще на 471 тисячу барелів на добу.

Росія планує поступово послабити скорочення експорту і зосередитись лише на скороченні видобутку. Новак не назвав цільовий рівень видобутку, але якщо заплановане скорочення буде реалізоване, то у червні він впаде до майже 9 млн барелів на добу.

Джерела, які говорили анонімно, повідомили, що уряд поставив конкретні цілі перед кожною компанією, що свідчить про його намір виконати свої зобов'язання перед ОПЕК+ щодо скорочення видобутку для підтримки міжнародних цін на нафту.

Співрозмовники видання також повідомили, що скорочення видобутку полегшить сезонний пік технічного обслуговування на нафтопереробних заводах, багато з яких вже скоротили виробництво палива в результаті перебоїв і атак українських безпілотників.

Наприкінці минулого місяця Новак заявив, що видобуток нафти в Росії становить 9,5 млн барелів на добу.

Російський видобуток нафти і газового конденсату знизився з річного піку в 11,7 млн барелів на добу в 2019 році до близько 10,8 млн барелів на добу в останні місяці в результаті скоординованих з ОПЕК дій.

Видобуток нафти у квітні, травні та червні впаде приблизно на 3,6%, 4,1% та 4,9% відповідно порівняно з березнем, свідчать дані, надані джерелами, та розрахунки Reuters.

Новак заявив, що Росія скоротить видобуток ще на 350 тисяч барелів на добу в квітні, а експорт скоротиться на 121 тисячу барелів на добу порівняно з березневим рівнем. У травні видобуток скоротиться на 400 тисяч барелів на добу, а експорт - ще на 71 тисячу барелів на добу. Це не включає видобуток газового конденсату, типу дуже легкої нафти, який у 2023 році становив близько 1,3 млн барелів на добу.

Як повідомлялось, згідно з даними CREA, у 2023 році США були найбільшим покупцем нафтопродуктів з Індії, вироблених з російської нафти.

За даними видання FT, США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру Росії, попередивши, що удари безпілотників можуть призвести до зростання світових цін на нафту і спровокувати дії у відповідь.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі