Німеччина підтримує запровадження санкцій ЄС проти атомної промисловості Росії. Про це повідомляє DW.
«Ми бачили, що Росія цілеспрямовано використовує залежність у сфері енергетики для тиску», - сказав віце-канцлер ФРН Роберт Хабек.
За його словами, уряд Німеччини закликав Єврокомісію запровадити санкції проти цивільного атомного сектора РФ.
«Це має стати частиною наступного санкційного пакету», - додав він.
РФ, серед іншого, постачає уран для паливних стрижнів атомних електростанцій та складує на своїй території радіоактивні відходи.
Хабек наголосив, що ЄС варто посилювати незалежність від РФ.
«Ми вже далеко просунулися у багатьох сферах, у тому числі й у сфері енергетики. Залишився лише атомний сектор», - сказав він.
За словами Хабека, прихильне ставлення до атомної промисловості Росії не може бути виправдане.
«Ядерна технологія - виключно чутлива сфера, і Росія тут більше не може сприйматися як надійний партнер», - сказав віце-канцлер.
Хабек вважає, що у питанні санкцій проти атомної енергетики РФ потрібен перехідний період. Однак, за його словами, важливо розпочати і не боятися рішучих дій у цій сфері.
Хабек ще після візиту до Києва на початку квітня закликав запровадити санкції проти країн, які попри війну продовжують отримувати уран із РФ.
Новий пакет санкцій буде зосереджений на боротьбі з обходом запроваджених обмежень та усуненні лазівок. Раніше повідомлялося, що Франція, Угорщина і Болгарія блокували санкції ЄС проти російської атомної енергетики, включаючи обмеження проти компанії «Росатом».
З точки зору бюджету, «Росатом» не має для РФ суттєвої ваги, але геополітичний вплив цієї компанії — величезний. То «Чому західні країни зволікають із санкціями проти «Росатому», розбирався Олександр Лємєнов.