Німеччина планує відкрити на початку 2024 року термінал з прийому скрапленого природного газу, пов'язаний з інфраструктурою газопроводу «Північний потік», який нині не функціонує. Про це повідомляє Bloomberg.
За словами представників чотирьох організацій, які були присутні на зустрічі, в четвер, 20 квітня, під час закритого засідання з канцлером Німеччини Олафом Шольцом і міністром економіки Робертом Хабеком, офіційні особи обговорили цей план.
«З весни 2024 року трубопровід буде підключений до наявної газової інфраструктури в Любміні», - сказав Хабек, маючи на увазі точку з'єднання на материку, де також закінчуються бездіяльні лінії «Північного потоку».
Представники Всесвітнього фонду природи, природоохоронної групи BUND та організації «Екологічні дії в Німеччині» підтвердили ці коментарі. Представник компанії Baltic Sea Resorts також підтвердив слова Хабека.
Німеччина, найбільша економіка Європи, намагається посилити свою енергетичну безпеку, оскільки регіон оговтується від кризи поставок енергоносіїв, спричиненої війною Росії проти України. Минулого року РФ різко обмежила постачання газу до регіону, в тому числі через «Північний потік» до Німеччини. Пізніше ця мережа була виведена з ладу внаслідок загадкового вибуху.
Німеччина значною мірою покладається на СПГ, щоб заповнити прогалину в енергопостачанні, особливо через закриття цього місяця останніх атомних електростанцій, що залишилися в країні. Вона відкрила три плавучі СПГ-термінали, і очікується, що їх буде ще більше.
Однак ці плани наштовхнулися на протести з боку місцевих груп через екологічні проблеми, а деякі з них обіцяють судові позови, якщо будівництво балтійського термінала буде продовжено.
Уряд Німеччини придбав бездіяльні труби, що належали трубопроводу «Північний потік-2», для будівництва термінала біля острова Рюген, повідомило в четвер Міністерство економіки.
У п'ятницю, 21 квітня, прес-секретар міністерства заявила, що не може підтвердити коментарі Хабека щодо термінів.
«За нашою інформацією, і канцлер, і міністр Хабек наголосили на необхідності термінових дій», - додала вона.
Газова промисловість країни також попередила про можливий дефіцит поставок наступної зими.
Раніше повідомлялося, що Німеччина почне отримувати нові поставки скрапленого природного газу (СПГ) з Катару з 2026 року після того, як компанії QatarEnergy і ConocoPhillips підписали дві угоди, що охоплюють щонайменше 15-річний період.
Після вторгнення Росії в Україну конкуренція на ринку СПГ стала інтенсивною, особливо в Європі, яка потребує великих обсягів для заміщення російського трубопровідного газу, який раніше становив майже 40% імпорту континенту.