Німеччина почне отримувати нові поставки скрапленого природного газу (СПГ) з Катару з 2026 року після того, як компанії QatarEnergy і ConocoPhillips підписали дві угоди, що охоплюють щонайменше 15-річний період. Про це повідомляє Reuters.
Після вторгнення Росії в Україну конкуренція на ринку СПГ стала інтенсивною, особливо в Європі, яка потребує великих обсягів для заміщення російського трубопровідного газу, який раніше становив майже 40% імпорту континенту.
Ця угода, перша у своєму роді в Європі в рамках проекту розширення Північного родовища Катару, забезпечить Німеччину двома мільйонами тонн СПГ на рік, який надходитиме з Рас-Лаффана в Катарі до терміналу СПГ у Брунсбюттелі в Німеччині, повідомив виконавчий директор QatarEnergy Саад аль-Каабі.
«Домовленості знаменують собою першу в історії довгострокову угоду про постачання СПГ до Німеччини з періодом поставок не менше 15 років, що сприяє довгостроковій енергетичній безпеці Німеччини», - сказав Саад аль-Каабі на спільній прес-конференції з генеральним директором ConocoPhillips Райаном Ленсом.
Дочірня компанія ConocoPhillips придбає узгоджені обсяги, які будуть доставлені на німецький приймальний термінал, що зараз знаходиться на стадії розробки.
QatarEnergy та німецькі компанії протягом значної частини цього року обговорювали довгострокові угоди щодо СПГ, оскільки Берлін шукає альтернативи енергоносіям з Росії, яка є найбільшим постачальником газу до Німеччини.
Найбільша економіка Європи, яка в основному покладається на природний газ для забезпечення енергією своєї промисловості, прагне замінити весь імпорт енергоносіїв з РФ вже до середини 2024 року
Енергетичний аналітик Андреас Шредер заявив, що встановлені терміни початку 2026 року є запізнілими, оскільки Німеччина потребує СПГ на 2023 і 2024 роки.
«Якщо німецькі гравці не забезпечать достатні обсяги за прийнятною ціною на 2023 рік, їм доведеться повернутися до спотових ринків СПГ і піддатися впливу глобальної волатильності цін», - пояснив він.
Каабі сказав, що переговори з іншими німецькими компаніями щодо подальших поставок все ще тривають.
Відповідаючи на запитання про те, чи вплинула на переговори критика з боку деяких німецьких політиків проведення в Катарі чемпіонату світу з футболу, Каабі, який раніше виключав таку можливість, сказав, що QatarEnergy відокремлює політику від бізнесу.
Про угоду повідомили через кілька днів після того, як QatarEnergy підписала 27-річний договір з китайською компанією Sinopec. Північне родовище є частиною найбільшого в світі морського газового родовища, яке Катар ділить з Іраном.
На початку цього року QatarEnergy підписала п'ять угод щодо двоетапного плану розширення Північного родовища, який включає шість СПГ-ланцюгів та має збільшити потужності зі зрідження газу в Катарі з 77 млн млн тонн на рік до 126 млн тонн до 2027 року.
Раніше повідомлялося, що Європа імпортує рекордні обсяги російського скрапленого природного газу (СПГ), який постачається морським шляхом. Це свідчить, що регіон не повністю позбувся залежності від РФ, навіть попри те, що постачання газу трубопроводами скоротилося.