«Нафтогаз» у 2023 році планує збільшити видобуток газу в Україні

Поділитися
«Нафтогаз» у 2023 році планує збільшити видобуток газу в Україні © Андрій Товстиженко, DT.UA
«Збільшення власного видобутку - це один із пріоритетів “Нафтогазу”, від цього залежить енергетична безпека України», - наголошує голова компанії.

«Нафтогаз» планує додатково видобути 1 млрд кубометрів газу в 2023 році, заявив голова правління НАК «Нафтогаз» Олексій Чернишов в інтерв’ю NV.

«У нас достатньо власного газу, аби забезпечити не один опалювальний сезон. Потрібно лише збалансувати процес. Цього року ми маємо амбітну мету - додатково видобути 1 млрд кубометрів. Також очікуємо, що об'єми збільшать і приватні видобувні компанії. Тож у 2023-му зможемо мати майже 19 млрд кубометрів українського газу», - сказав Чернишов, зазначивши, що видобування вимагає неабияких інвестицій: розвідка, аналітика, проєктування, сейсміка тощо - для цього залучаються як українські кошти, так і західних компаній-партнерів.

У зв’язку з повномасштабною війною експорт газу з України заборонили 10 червня. Видобувати його стало економічно невигідно: ціна реалізації на внутрішньому ринку була нижчою за податки. З огляду на це депутати внесли зміни в Податковий кодекс і від'єднали розрахунок ренти від світових цін на газ (які значно підвищилися через війну), аби стимулювати компанії нарощувати видобуток газу.

«Спочатку ми маємо забезпечити газом себе, створити національний резерв енергоресурсів, а вже потім експортувати надлишок. І резерв - це не тільки про газ, а й про інші види енергії, зокрема й відновлювальної. Я впевнений, що після перемоги Україна зможе забезпечувати не тільки власну енергетичну безпеку, але й європейську. Ми можемо контролювати кількість газу в сховищах за рахунок регулювання експорту та видобутку», - каже Чернишов. 

За словами чиновника, «Нафтогазу» вдалося виконати план із видобутку газу 2022 року, з огляду на активні воєнні дії на території Дніпровсько-Донецького басейну.

«У четвертому кварталі ми збільшили видобуток, зокрема, за рахунок збільшення потужностей у західних областях. «Укргазвидобування» видобуло 12,5 млрд куб. м. природного газу (товарного). А в січні цього року ми вже навіть перевиконали заплановані показники», - повідомив Чернишов. 

Навесні та влітку 2022 року більшість європейських країн стверджували, що на відмову від російського газу їм потрібні роки, а послідовне скорочення Росією поставок у період традиційного заповнення газових сховищ викликало паніку та рекордне зростання цін на європейському хабі. Як європейцям вдалося уникнути кризи, пояснюють Олександр Харченко та Марія Якуб у статті «Чому провалився газовий шантаж Путіна в Європі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі