В новому сезоні енергетичні підприємства продовжать практику створення максимально сприятливих умов для підприємств, що самостійно виходитимуть на ринок закупівлі енергетичних ресурсів у європейських партнерів.
“До підприємств, які імпортуватимуть електроенергію, не будуть застосовуватись обмеження енергопостачання у разі їх запровадження. Можливі лише застосування спеціальних графіків аварійних відключень, введених системним оператором у разі екстреної ситуації для запобігання аварії в об’єднаній енергетичній системі”, – повідомляє Міненерго.
Такі закупівлі обсягів енергії означатимуть, що обсяг буде зарезервовано завдяки зовнішній, а не внутрішній генерації. Крім того, такі способи енергозабезпечення посилюють стабільність всієї системи. Уряд працює над нарощуванням можливостей імпорту електроенергії з європейських країн понад встановлені наразі 1,7 ГВт.
В Міненерго нагадали, що “обсяг імпорту, потрібний для уникнення відключень, має складати 50% від фактичного споживання в кожному розрахунковому періоді у жовтні - квітні та 30% – у травні - вересні”.
Закупівля імпорту бізнесом допомагає стабілізувати відносини з виробниками та іноземними постачальниками. «Є години, коли ми не вибираємо цей імпорт. Тому зараз проводимо роботу з підприємствами і бізнесом, щоб вони максимально контрактували імпорт електроенергії, тим самим гарантовано забезпечивши себе електроенергією і посиливши стійкість енергосистеми», – повідомляє Міненерго.
У квітні енергетики почали застосовувати обмеження електропостачання для бізнесу. Ці обмеження не застосовувались для підприємств оборонного комплексу та об’єктів критичної інфраструктури.