Європі пропонують захистити газові сховища в Україні, бо це вигідно країнам-споживачам, а не Україні

Поділитися
Європі пропонують захистити газові сховища в Україні, бо це вигідно країнам-споживачам, а не Україні © Нафтогаз/www.naftogaz.com
Водночас Україна не буде продовжувати контракт з країною-агресором

Європейським партнерам України запропонували в "Нафтогазі"потурбуватись про захист українських сховищ для газу. Особливо це є актуальним після чергової серії атак російських військ за допомогою ракет, по інфраструктурі газових сховищ. Такі рішення будуть насамперед необхідні для країн Євросоюзу, яким необхідний захист об'єктів для зберігання, транспортування та виробництва газу, вважає виконавчий директор НАК «Нафтогаз» Олексій Чернишов, повідомляє The Financial Times.

Сховища газу в західних регіонах України вже декілька разів були атаковані росіянами. Пошкодження мають лише наземні об'єкти, які були достатньо швидко відновлені. Підземні резервуари для зберігання енергоносія, що можуть бути розташовані на глибині до 3 кілометрів, жодним чином не постраждали.

У “Нафтогазі” говорять, що українська компанія виконує всі зобов'язання перед іноземними партнерами і постачає весь законтрактований обсяг, попри удари агресора. З огляду на те, що Європа зацікавлена у збереженні хоча б і помірних постачань газу з Росії, а транзитний маршрут газу через Україну є важливих для європейських споживачів, варто подумати про ефективний захист цього активу.

“Допомога США дає нову потужність обороні України, але продовження захисту інфраструктури та активів “вимагає дуже великої кількості засобів протиповітряної оборони”, – наголошує Чернишов.

Минулого року українські газові сховища відіграли важливу роль в енергетичній безпеці ЄС, нагадує FT. Ці інфраструктурні активи допомагають європейським країнам зберігати газ та отримувати його значно дешевше, ніж це було б із використанням сховищ на території ЄС. Україна перетворилась на вигідну альтернативу, частково через низькі тарифи на зберігання та звільнення від митних зборів, що дозволяє дешево і ефективно реімпортувати газ до ЄС.

“Нафтогаз” нагадав, що продовження контракту з Росією не буде

Угода “Нафтогазу” з “Газпромом”, що є чинною, завершується у 2024 році. У коментарі виданню, Чернишов нагадав, що “Нафтогаз” не буде продовжувати контракт. Не виключено, що російський газ у 2025 році взагалі припинять постачати через газотранспортну систему України. Таким чином Австрія та Словаччина змушені шукати альтернативні джерела.

Україні, наголосив очільник “Нафтогазу”, не є вигідним продовження контракту. “Гроші, які «Нафтогаз» отримує від «Газпрому», менші за ті, які ми витрачаємо на організацію цього транзиту, тому що «Газпром» недоплачує нам майже з початку повномасштабного вторгнення, і наш грошовий потік у цій операції постійно негативний”. крім того, за оцінкою Чернишова, наявність споживання газу на рівні 3% від ринкової потреби всіма країнами Європи, не може спричинити суттєвих проблем, тому відмова від цього постачання не змінить стабільність економіки ЄС.

Як повідомлялось раніше, ключовими пріоритетами в роботі “Нафтогазу” у 2024 році є зміцнення української енергонезалежності через подальше нарощування видобутку газу та збільшення виплат до держбюджету. Друга проблема буде вирішуватись завдяки залученню європейських компаній до зберігання в Україні більших обсягів газу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі