Компанія ДТЕК Ріната Ахметова виробляє 12% електроенергії для України та не є монополістом. У компанії здивовані коментарем керівника Європейського банку реконструкції та розвитку, що містить недостовірну інформацію про компанію та її акціонера, заявили у компанії, пише УНІАН.
Зазначається, що ДТЕК працює з західними партнерами над відновленням зруйнованої інфраструктури й інтеграцією енергосистеми до ЄС. Після прийняття закону про олігархів, якій узгодила Європейська комісія, акціонер компанії категорично не є олігархом, наголосили в ДТЕК.
У компанії розповіли, що після російського повномасштабного вторгнення ДТЕК разом з усіма українськими енергетиками пройшов дві жахливі зими. Компанія вклала 1,2 млрд доларів власних коштів на відновлення енергетичної інфраструктури, яка була ціллю близько 200 російських ракетних і дронових атак
«Майже 16 мільйонам українців, серед яких військові, діти, вчителі та лікарі ми повернули світло в оселі. І ми зробимо все можливе, щоб пройти третю складну зиму в умовах військової агресії Росії проти України», - йдеться в повідомленні.
У ДТЕК додали, що під час повномасштабної війни компанія побудувала Тилігульську ВЕС із загальною інвестицією понад 200 млн євро. Загалом інвестиції в зелену енергетику склали 1,4 млрд євро.
«Це наш внесок в членство України в Європейському Союзі та продовження кропіткої роботи компанії по інтеграції енергосистеми України в систему ЄС, яку ми ведемо вже два десятиліття», – розповіли у компанії.
У ДТЕК подякували західним партнерам за допомогу та співпрацю. Її показовим прикладом є рішення ЄС і уряду США надати компанії 107 млн євро.
Компанія сподівається, що ЄБРР також максимально долучиться до відновлення української енергетики.
Нагадаємо, президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо заявила, що банк не допомагатиме ДТЕК, попри складну ситуацію в енергетиці країни, спричинену російськими обстрілами.