Гарантоване електропостачання стане сезонним: літнє та зимове – уряд

Поділитися
Гарантоване електропостачання стане сезонним: літнє та зимове – уряд © guvo59/pixabay.com
Все внаслідок того, що деякі об'єкти влітку не працюють, але взимку їх робота є критично важливою

Уряд працює над оновленням переліку об'єктів критичної інфраструктури, які мають гарантоване електропостачання у кожному регіоні. За попередньою оцінкою процес верифікації таких об'єктів завершиться 1 липня, повідомив голова Держенергонагляду Руслан Слободян, якого цитує урядовий портал.

“Наразі в багатьох областях з переліку об'єктів з гарантованим електропостачанням вже виключено десятки, а в деяких областях – понад сотню споживачів. Логіка процесу в тому, що важливо віднайти баланс і захистити об'єкти критичної інфраструктури від відключень, водночас не створюючи надмірного навантаження на інших”, – зазначив у коментарі очільник Держенергонагляду.

Зимовий і літній перелік об'єктів гарантованого електропостачання

Також серед новацій буде затвердження переліку об'єктів критичної інфраструктури, які будуть складатися залежно від сезону, а саме літній та зимовий перелік підприємств та установ, що матимуть гарантоване електропостачання. Це необхідно, на думку керівника Держенергонагляду, оскільки на сьогодні до списку гарантованого електропостачання включені об'єкти, які влітку не працюють, але робота яких надзвичайно важлива під час опалювального періоду. Таким чином, виключення цих об'єктів з гарантованого електропостачання влітку дасть можливість збільшити резервні потужності в кожному регіоні.

Які об'єкти мають бронювання від відключень?

Як повідомлялося раніше, спеціальною постановою уряд визначив перелік критично важливих об'єктів, яким має бути забезпечено пріоритетне постачання електричної енергії відповідно до встановленого мінімального навантаження. Цим переліком визначаються об'єкти, які не мають під час планових чи навіть аварійних відключень позбавлятися хоча б мінімального енергоживлення. 

До таких об'єктів включають об’єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору системи життєзабезпечення, включених до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури.

Також у переліку бронювання від відключень:

  • заклади охорони здоров’я державної або комунальної форми власності (але не комерційні);
  • військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки, включно з об’єктами, що використовуються для територіальної оборони в умовах воєнного стану;
  • підприємства оборонного комплексу України, зокрема ті, що виконують мобілізаційні завдання (замовлення) зі створення, виробництва, ремонту та постачання озброєння, боєприпасів, військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів;
  • підприємства залізничного транспорту;
  • підприємства, діяльність яких важлива для забезпечення продовольчої, економічної та/або енергетичної безпеки країни;
  • підприємства з неперервним циклом виробництва;
  • електронні комунікаційні мережі;
  • органи державної влади (Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи (органи внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, об’єкти ДСНС).

Переліки критично важливих об’єктів готуються та затверджуються обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі