Українці матимуть змогу самостійно забезпечувати себе електроенергією. Відповідні кроки для стимулювання розвитку альтернативних джерел електроенергії та переходу домогосподарств на альтернативні джерела енергоспоживання презентував Уряд, йдеться у повідомленні Конгресу місцевих та регіональних влад України.
Зокрема, кожен українець, який бажає придбати та встановити сонячні, вітрові електростанції разом з системами накопичення електроенергії, зможе отримати для цього кредит під 0%. Держава повністю компенсує відсоткову ставку.
За цією програмою можна придбати станції потужністю до 10 кВт. Максимальна сума кредиту може складати до 480 тисяч гривень, а термін кредитування збільшено до 10 років.
Бажаючі отримати такий кредит мають відповідати низці вимог: не бути громадянином Росії, не бути під санкціями, не притягуватися до кримінальної відповідності за злочини проти нацбезпеки, не фігурувати у провадженнях про банкрутство чи неплатоспроможність.
Окремо передбачено програму для ОСББ та житлово-будівельних кооперативів ЖБК на впровадження енергоефективності та побудову альтернативної генерації.
За розширеною програмою “Доступні кредити 5-7-9” вони зможуть отримати кредит до п’яти мільйонів гривень терміном до п’яти років під 7%. За ці кошти можна купити і встановити, наприклад, генеруючі установки та допоміжне обладнання.
Крім того, за програмою "ГрінДІМ" держава компенсує співвласникам житла 1 млн грн на сонячні панелі та 2 млн грн на теплові насоси. Це покриває до 70% вартості проєкту. Так ОСББ зможе швидше погасити кредит.
Обидві програми стартують 20 липня. В першій хвилі до їх реалізації залучені державні банки, зокрема ПриватБанк, Ощадбанк та Укргазбанк. В подальшому планується розширення програми та долучення до неї інших банків.
Як повідомляв генеральний директор YASNO Сергій Коваленко, дефіцит електричної енергії під час опалювального періоду, особливо взимку, складатиме до 35% від потреби.
Наразі в Україні набирають популярність квартирні сонячні електростанції. Така СЕС складається із сонячних панелей, інвертора, кріплень, автоматичного управління, а також кабелів. Бажано встановити й акумулятори.
Про це в своїй статті пишуть Людмила Сімонова, член Ради з матеріальних активів Міжнародного комітету зі Стандартів оцінки (IVSC), та Сергій Следзь, редактор відділу мікроекономіки та бізнесу ZN.UA – «Сонячні електростанції на балконі: як рятує людей відновлювана енергетика».