Новий підручник для п'ятикласників віднині не міститиме інформації про «помаранчеву революцію» і її значення для країни і політичних процесів у світі. Про це повідомив 18 серпня директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод.
На його думку, дітям, які лише починають вивчати предмет, абсолютно не потрібно надмірно захоплюватися політикою. Зі всієї книги тепер новітній історії відводиться лише один параграф. У ньому йдеться про досягнення українців у спорті, культурі, також показані всі наші президенти з 1991 року, але без політичних оцінок.
Вивчати «помаранчевий» період історії будуть діти вже в 11-му класі. Причому, нові підручники для випускників будуть надруковані лише до наступного навчального року.
Думки політиків з цього питання полярно розділилися. Безпосередні учасники «помаранчевої революції» наполягають, що її не можна викидати з історії, адже прецедент був унікальним. Їх опоненти говорять, що революцію «треба випалити з історії за те, що її організатори зробили з країною».
Найспокійніше відреагували на нововведення викладачі. «Коли вводили розділ про «революцію», ми викладали його не як революцію, а як вибори президента. Пристрасті більше вирували на перервах, а не на уроках, через рік-два прийшло розчарування, — говорить викладач історії однієї з київських шкіл Ніна Захаровна. — Останніми роками цю тему практично не вивчали, тому що не вистачало часу. Шкільна програма постійно змінювалася, вводили тести, терміни вчення скорочувалися. Тому — приберуть, ну і добре».
За матеріалами «Сегодня»