Янукович переконаний в консолідуючій силі української мови
14 сiчня, 2011, 12:22
Поділитися
Президент України Віктор Янукович переконаний в консолідуючій силі української мови. Про це говориться у вітанні глави держави з нагоди Дня української писемності та мови.Президент України Віктор Янукович переконаний в консолідуючій силі української мови. Про це говориться у вітанні глави держави з нагоди Дня української писемності та мови.«Переконаний, українська мова як безцінне надбання народу й надалі буде консолідуючою силою нашого суспільства, надійно захищеною на благо нашої держави», - заявляє Янукович.
Він підкреслює, що «українська мова – душа нації, найбільший духовний скарб, переданий нам пращурами».
«Глибоко символічно, що цього ж дня ми вшановуємо пам'ять Преподобного Нестора-Літописця. Нині ми звертаємо погляд до наших витоків, бачимо гідний поваги й пошанування шлях розвитку й утвердження української мови – від безсмертних «Слова про Ігорів похід», «Слова про закон і благодать Митрополита Іларіона», «Пересопницького Євангелія» до мови нашого сьогодення. Український народ – народ великої історії, великої культури і великої мови. Розвиткові української мови ми завдячуємо таким геніям, як Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Іван Франко, Леся Українка, а також їхнім продовжувачам – Василеві Стусу, Ліні Костенко, Борису Олійнику, багатьом іншим нашим видатним сучасникам», - говориться у вітанні.
День української писемності та мови встановлений указом президента України Леонідом Кучмою в 1997 році і відзначається щороку 9 листопада на честь українського літописця преподобного Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Відзначимо, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.
Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поруч з українською, мовою міжособового спілкування на всій території Україні, однією з офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК