"Зі зміною політичній ситуації в Україні наші відносини з Міністерством освіти України набагато покращились, якщо говорити про гуманітарну сферу", - сказала вона.
«На сьогодні міністр освіти України підтримує всі починання, пов`язані з розвитком російської мови, зокрема, й у дитячих садах України і в системі школи, і в системі вищої освіти», - зазначила Л. Єфремова.
Вона розповіла, що також майже заверешно перемови з «Промінвестбанком» про створення приватної російської гімназії в Києві, де діти навчатимуться російською мовою.
Також Л. Єфремова розповіла, що Міністерство освіти й науки України працює над створенням підручників для вивчення української мови для тих громадян України, які перебувають на території Російської Федерації. Щоправда, чиновник не стала уточнювати, як іще свою активність проявляє міністерство в цьому напрямку.
«За останній рік у нас змінилися відносини, вони йдуть у бік зближення і вироблення загальних інтересів», - сказав вона, і додала, що в Україні стало набагато легше відкривати філії російських ВНЗ.
Однак на круглому столі було висловлено й протилежний погляд. Так, заступник начальника Управління Адміністрації президента РФ з міжрегіональних і культурних зв'язків Олександр Грачов вважає, що в Україні продовжують обмежувати права російськомовного населення.
«Найкращі успішні держави - це ті, які піклуються про всіх своїх громадян, незалежно від їхньої національності, незалежно від мови, якою вони розмовляють. На жаль, ми поки ще є свідками обмеження права російськомовного населення України», - сказав А. Грачов.
Він нагадав, що досі не було прийнято закону про мови, а скорочення російськомовних шкіл йде занадто високими темпами.
Тим часом, за словами співробітника АП, російська сторона зауважила позитивні зрушення у сфері телерадіомовлення. «Ми про них знаємо. А з іншого боку, дуже багато залежить від політичної кон'юнктури Україні й від того, як будуть себе поводити російськомовні рухи, як активно вони будуть себе поводити», - заявив А. ГРАЧОВ. При цьому він нагадав, що зараз у Верховній Раді України знаходиться законопроект, прийнятий в першому читанні, про скасування обов'язкової квоти на мовлення в телерадіоефірі українською мовою.
«Ми вважаємо, що розширення російськомовного простору має сприяти не лише входженню інформаційного ресурсу та ЗМІ РФ на український ринок, а й підтримці друкованих інформаційних видань, також й Інтернет ЗМІ російською мовою як з боку державних інститутів, так і з боку громадських організацій України», - заявив кремлівський чиновник.
По материалам УНИАН