Оробець: Рішення про відміну 12-річки протиправне як за змістом, так і за процедурою прийняття

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Законопроект про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти, котрий передбачає відміну дванадцятирічного терміну навчання і загальнообов’язкову дошкільну освіту, суперечить чинній Конституції та законодавству України, заявила у коментарі «Дзеркалу тижня» народний депутат України Леся Оробець.
Законопроект про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти, котрий передбачає відміну дванадцятирічного терміну навчання і загальнообов’язкову дошкільну освіту, суперечить чинній Конституції та законодавству України, заявила у коментарі «Дзеркалу тижня» народний депутат України Леся Оробець.«На щастя, до підпису президента, проголосоване рішення ще не є законом. Воно протиправне як за змістом, так і за процедурою. Існує низка суто правових колізій, які суперечать ст. 53 Конституції України, за якою лише середня, але не дошкільна, освіта є обов’язковою, а також ст. 36 Закону України «Про освіту», якою передбачено навчання, як правило, з шестирічного віку», - зазначила депутат. При тому, на думку Лесі Оробець, під час голосування за цим законопроектом було грубо порушено регламент роботи Верховної ради. «При голосуванні було порушено всі мислимі регламентні норми і процедури. Один з авторів законопроекту Адам Мартинюк, користуючись власним головуванням на сесії (можна сказати, службовим становищем) поставив законопроект на голосування відразу і в першому читанні, і в цілому», - нагадала Оробець. При тому відповідно до статті 102 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» проект голосується в такий спосіб тільки за умови, якщо він не потребує доопрацювання і не має зауважень з боку народних депутатів або експертів парламенту, зазначила Оробець. «І це при тому, що мої поправки до проекту, зареєстровані два тижні тому в комітеті, навіть не були роздані депутатам, а експертне управління ВРУ виписало цілу низку зауважень до тексту проекту!», - повідомила депутат. Леся Оробець також наголосила, що виконати рішення про загальнообов’язкову дошкільну освіту на практиці буде вкрай важко. «Не секрет, що далеко не в усіх населених пунктах, особливо в сільській місцевості, є дошкільні заклади. А на підвезення дітей і на розвиток відповідної дошкільної інфраструктури в бюджеті коштів не передбачено. У підсумку проблем закладено більше, ніж згадано про них у проекті закону. По суті лишилася та сама 12-річка — тільки тепер з п’ятирічного віку», - зазначила депутат. Докладніше про проблеми і перспективи реформування української освіти читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі