УКРАЇНА ПРОДАЛА 5% АКЦІЙ МИКОЛАЇВСЬКОГО ГЛИНОЗЕМНОГО ЗАВОДУ ПЛАН ПРИВАТИЗАЦІЇ ФДМУ ПОВІЛЬНО, АЛЕ ВИКОНУЄТЬСЯ

Поділитися
У четвер на Київській міжнародній фондовій біржі торгувалися за пакет акцій ВАТ «МГЗ». П’ятивідсотковий лот номіналом у 18,9 млн...

У четвер на Київській міжнародній фондовій біржі торгувалися за пакет акцій ВАТ «МГЗ». П’ятивідсотковий лот номіналом у 18,9 млн. грн. придбала брокерська контора Wood&Company за 45,4 млн. грн., що перевищило стартову ціну пакета акцій майже втричі.

Як стало відомо, ці акції придбано для компанії «Український алюміній», яка у березні поточного року перемогла в комерційному конкурсі з продажу 30% акцій МГЗ. Тепер компанія може вважатися найбільшим акціонером Миколаївського глиноземного заводу.

Аналітики фондового ринку відзначають абсолютно коректне проведення торгів, реальну цифру, за яку придбано пакет акцій. Це може говорити про дедалі зростаючий професіоналізм Фонду держмайна України, який зумів повною мірою використати кон’юнктуру ринку. Результативність торгів вкотре підтвердила можливості ФДМ в успішному проведенні приватизації в Україні на прикладі продажу акцій ВАТ «МГЗ».

У самому «Українському алюмінії» зазначили, що придбання 5% акцій дозволить компанії послідовно проводити подальшу модернізацію МГЗ, поліпшувати його роботу, і підтвердили, що компанія планує брати участь у двох наступних торгах з продажу акцій МГЗ.

До речі, про інших учасників торгів. Несподіваною серед зареєстрованих учасників стала поява двох компаній, що представляли литовську групу «Уке банкас групп». Свого часу, коли на МГЗ правив Віталій Мєшин, керівник цієї групи Володимир Романов був єдиним, хто примудрився, за дивних обставин, заволодіти невеликим пакетом акцій МГЗ із метою встановити контроль над підприємством. Тоді в них нічого не вийшло. Очевидно, рішення взяти участь у нинішніх торгах було продиктовано бажанням «насолити» реальним претендентам на пакет акцій МГЗ.

Але й цього разу «Уке банкас групп» залишилася ні з чим: одного з учасників не допустили до торгів через неправильно оформлені документи, інші не в змозі були продовжувати біржовий бій. Й не дивно: нещодавно всі активи цієї литовської напівлегальної групи було заморожено. Це сталося після звернення до судових інстанцій українських партнерів «Уке банкас групп», яких за три роки присутності на українському ринку добряче «нагріли» литовські бізнесмени.

Так чи інакше, а процес приватизації МГЗ наближається до вдалого завершення. У анналах української приватизації він залишиться, мабуть, найяскравішим прикладом енергійних дій українського уряду з передачі привабливих підприємств ефективному власнику цивілізованим шляхом. Адже це не приватизація ЛіНОСу, коли держава одержала таку ж суму за приватизацію підприємства, як від продажу 5% акцій МГЗ. Навіть якщо не брати до уваги нинішні результативні торги, продаж акцій МГЗ є найбільшим в СНД і безпрецедентним у процесі приватизації українських підприємств за всю історію незалежності держави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі