Консорціум, створений найбільшими газовими компаніями Європи для можливої реалізації проекту з будівництва газопроводу-перемички через Польщу та Словаччину в обхід України, продовжує свою роботу. Про це Агентству нафтової інформації заявили в німецькому концерні Ruhrgas.
До складу консорціуму, сформованого восени 2000 року, увійшли п’ять компаній: «Газпром», італійська SNAM (підрозділ Eni), французька Gaz de France, та німецькі Ruhrgas і Wintershall.
У ході телефонної конференції з інвесторами член ради директорів «Газпрому» Борис Федоров висловив думку, що прийняте в понеділок на засіданні ради директорів рішення про збільшення потужності газопроводу «Ямал—Європа» викличе відмову від проекту будівництва газопроводу-перемички з Польщі в Словаччину в обхід України.
Віце-прем’єр РФ Віктор Христенко заявив, що питання відмови «Газпрому» від проекту будівництва газопроводу в обхід України у ході засідання ради директорів цієї компанії в понеділок не обговорювалося. Він підкреслив, що передусім ішлося про завершення будівництва першої черги газопроводу «Ямал—Європа», щоб уже до 2003 року обсяг поставок газу через цю гілку становив 33 млрд. кубометрів замість 17, експортованих тепер. Віце-прем’єр підкреслив, що всі ці проекти реалізуються в рамках міжурядових угод і враховані в інвестиційній програмі «Газпрому».