Найбільш "українська" збірна ЧС-2014 не змогла вийти до 1/8 фіналу

Найбільш "українська" збірна ЧС-2014 не змогла вийти до 1/8 фіналу © jutarnji.hr
Збірна Хорватії без варіантів поступилася одному з відкриттів групового турніру - Мексиці. Тепер на мексиканців чекає серйозне випробування в 1/8 фіналу - голландці.

Збірна Хорватії програла у вирішальному поєдинку групового турніру у квартеті А Мексиці 1:3, не зумівши пробитися до 1/8 фіналу.

Мексиканці зуміли дотиснути суперника вже у другому таймі: довели рахунок до розгромного, а під завісу дозволили хорватам забити гол престижу.

Таким чином, мексиканці фінішували другими і в 1/8 фіналу зустрінуться з Нідерландами, які чудово провели груповий турнір і виграли змагання у квартеті В, а найбільш "українська" збірна у Бразилії (у Хорватії - четверо представників української Прем'єр-ліги) завершила ЧС на третьому місці квартету А.

Відзначимо, що перше місце у групі посіли бразильці, які обіграли 4:1 Камерун.

Хорвати, яких влаштовувала тільки перемога, пішли вперед з перших хвилин матчу. Однак поступово мексиканці перехопили перевагу - Ектор Еррера і Орібе Перальта втратили чудові можливості, щоб відкрити рахунок вже на початку зустрічі. Гра між тим заспокоїлася - команди готувалися до другого тайму.

Саме після перерви на полі відбулися основні події: на 64-й хвилині Даріо Срна з "Шахтаря" зумів врятувати свою команду, коли зіграв на позиції воротаря - суддя з Узбекистану Равшан Ірматов не став повторювати дії японця Юїті Нісімури і не призначив пенальті. Однак це не допомогло хорватам: досвідчений Рафаель Маркес відкрив рахунок ударом головою. До речі, Маркес забиває за "ацтеків" вже на третьому мундіалі.

Хорватія пішла вперед, оголивши всі тили і поплатилася за це: двічі протягом семи хвилин мексиканці довели рахунок до 3:0. Єдине, що вдалося "картатим" - забити гол престижу: Іван Ракітіч вивів на ударну позицію свого тезку Перішича за 3 хвилини до фінального свистка.

Чемпіонат світу-2014

Група

Хорватія - Мексика- 1:3 (0:0)

Голи: Маркес, 72 (0:1). Гуардадо, 75 (0:2). Ернандес, 82 (0:3). Перішич, 87 (1:3).

Хорватія: Плетікоса, Срна, Врсалько (Ковачич, 58), Ловрен, Чорлука, Праньїч (Єлавіч, 74), Перішич, Ракітіч, Оліч (Ребич, 69), Модріч, Манджукіч.

Мексика: Очоа, Агілар, Родрігес, Маркес, Морено, Лаюн, Дос Сантос (Ернандес, 62), Васкес, Еррера, Гуардадо (Фабіан, 84), Перальта (Пенья, 79).

Попередження: Ракітіч, 9. Маркес, 39. Васкес, 66.

Видалення: Ребіч, 89.

Судді: ІРМАТОВ, Расулов (обидва - Узбекистан), Кочкаров (Киргизія).

23 червня. Ресіфі. Стадіон "Арена Пернамбуку".

Зазначимо, що Мексика вийшла до плей-офф світових форумів ушосте поспіль, а хорвати повторили свій результат 12-річної давності, коли на ЧС в Японії і Кореї не зуміли вийти з групи.

Матч 1/8 фіналу між мексиканцями і голландцями відбудеться 29 червня у Кастелане. !zn