Збірна США встановила рекорд ЧС-2014 і обіграла Гану

Збірна США встановила рекорд ЧС-2014 і обіграла Гану Американці вирвали перемогу у Гани за 4 хвилини до завершення основного часу © USA Today
Американці відзначилися на 31-й секунді зустрічі, а переможний м'яч забили за чотири хвилини до фінального свистка, зробивши серйозну заявку на вихід до плей-офф.

Збірна США обіграла Гану 2:1 у першому турі змагань у групі G чемпіонату світу-2014 у Бразилії.

Рахунок було відкрито вже на 30-й секунді - півзахисник Клінт Демпсі забив найшвидший гол в історії збірної США на світових форумах. Ганці змогли відповісти лише на 82-й хвилині - відзначився нападник Андре Айю. Але за кілька хвилин американці забили після кутового. Подачу Грема Зусі замкнув Джон Брукс, принісши важливі три очки своїй команді.

Таким чином, американці вийшли на друге місце у групі G і тепер серйозно претендують на вихід до 1/8 фіналу. Втім, для цього їм необхідно відбирати очки у Португалії у матчі, який відбудеться у ніч на 23 червня. Зазначимо, що португальців було розгромлено Німеччиною 0:4 і тепер вони посідають останнє місце у групі G.

Зазначимо, що Демпсі забив ще й один з найшвидших голів в усіх чемпіонатах світу - раніше за нього вирізнялося лише четверо футболістів. Крім турецького рекордсмена Хакана Шукюра (11-та секунда у поєдинку за 3-тє місце на ЧС-2002) вражали ворота Вацлав Машек з Чехословаччини у 1962 році (20-та секунда), німець Ерест Лехнер у 1934-му (25-та секунда) та англієць Брайан Робсон у 1982-му (27-ма). Всього ж в історії світових першостей на 1-й хвилині було забито 11 м'ячів. При цьому команди, які відкривали рахунок настільки рано, примудрилися програти чотири рази. А Швеція у 1938 році - навіть з великим рахунком (Угорщині - 1:5).

Нагадаємо, що у березні на Кіпрі збірна США зустрічалася з Україною у товариському матчі. Тоді українцям вдалося обіграти суперника 2:0. Втім, той склад дещо відрізнявся від того, який здобув перемогу над Ганою, хоча проти "синьо-жовтих" грали обидва автори забитих м'ячів у ворота африканської збірної. !zn