Запит Білого дому на зброю для Тайваню в межах бюджету для України матиме дуже серйозні зовнішньополітичні наслідки – Клімкін

Поділитися
Запит Білого дому на зброю для Тайваню в межах бюджету для України матиме дуже серйозні зовнішньополітичні наслідки – Клімкін © brookings.edu
На думку ексглави МЗС, події навколо Тайваню найближчим часом можуть сильніше змістити фокус уваги з нашої держави.

Адміністрація президента США Джо Байдена, за даними Financial Times, планує звернутися до Конгресу з проханням профінансувати військову допомогу для Тайваню у межах додаткового бюджетного запиту для України. Якщо Білий дім піде на такий крок, то зовнішньополітичні наслідки будуть вкрай суттєвими, і йдеться не про надання озброєнь Тайваню за рахунок нашої держави, заявив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Facebook.

"Це вже певний час обговорювалося у Вашингтоні, але для багатьох в Україні стало сенсацією. Для когось – приводом для розмов про "зраду" і про те, що Тайвань отримає зброю за рахунок України. Що, звісно, маячня, оскільки кожен отримає "своє". Але зовнішньополітичні наслідки цього кроку будуть дуже і дуже серйозними", – зазначив дипломат, нагадавши, що Тайвань вперше отримає озброєння в межах американської підтримки, а не шляхом купівлі. 

На думку ексміністра, підтримку "спільного" запиту для України і Тайваню буде простіше здобути в Конгресі Штатів за меншої кількості дискусій серед республіканців, однак у Москві це сприймуть як вияв слабкості і нібито доказ правильності тактики "перечекати і виснажити Захід". Зважаючи на таку загрозу, Клімкін закликав США зустріти її рішенням про передачу Україні нової зброї, зокрема далекобійних ракет.

Китаю ж надання американської допомоги Тайваню "точно не сподобається, від слова зовсім". Дипломат пояснив, що раніше закуплена зброя для останнього часто не поставлялася вчасно, у тому числі з політичних міркувань. Однак тепер ставки зростають.

"У січні наступного року на Тайвані відбудуться президентські вибори, які стануть рубіконом для китайської стратегії та тактики. Простір для гри для Китаю дуже широкий – в них братимуть участь кандидати від трьох, не двох партій, як раніше. Китайці добре розуміють американську внутрішню політику і навряд "поведуться" на відповідь через поставки зброї РФ – вони не зацікавлені у санкціях з боку Заходу. Але чи будуть вони реально тиснути на РФ з метою отримати більш швидкий та кращий для нас результат – велике питання", – написав Клімкін.

Водночас, він пояснив, що нові кроки у питанні військової підтримки Тайваню на тлі майбутніх виборів там можуть все сильніше зміщати фокус уваги з України. Це абсолютно не потрібно нашій державі восени.

"Цей аналіз можна продовжувати майже нескінченно, але один висновок є очевидним - те, що відбуватиметься навколо Тайваню, впливатиме на фокус уваги до нас, України. І "змагання" за цю увагу не в наших інтересах", – підсумував колишній глава МЗС.

Минулого тижня США оголосили про виділення $345 мільйонів військової допомоги Тайваню. Це стало першим великим пакетом заходів адміністрації Байдена з використання власних запасів Штатів для допомоги Тайваню у протистоянні Китаю. Після цього Пекін закликав Вашингтон утриматися від подальшого руху "неправильним і небезпечним" шляхом. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі