Байден планує попросити Конгрес профінансувати зброю для Тайваню у межах додаткового бюджету для України — FT

Поділитися
Байден планує попросити Конгрес профінансувати зброю для Тайваню у межах додаткового бюджету для України — FT © Flickr/White House
Запит Білого дому покликаний прискорити передачу зброї острову на тлі зростання загрози з боку Китаю.

Білий дім звернеться до Конгресу з проханням профінансувати озброєння для Тайваню у межах додаткового бюджетного запиту для України, прагнучи прискорити постачання зброї острову на тлі зростання загрози з боку Китаю. Про це повідомляє Financial Times.

За словами двох осіб, знайомих із планом, Адміністративно-бюджетне управління включить фінансування для Тайваню в додатковий запит у межах зусиль щодо прискорення поставок зброї.

Якщо Конгрес схвалить цей план, Тайвань вперше отримає зброю через систему, що фінансується американськими платниками податків, відому як "іноземне військове фінансування". Очікується, що Білий дім подасть запит цього місяця.

Запит з'явився слідом за заявою Білого дому про те, що США вперше передадуть Тайваню зброю на $345 млн зі своїх запасів у межах системи, відомої як "президентські повноваження на скорочення озброєнь", що була використана для відправки зброї в Україну.

Рішення включити фінансування для Тайваню в додатковий бюджет і використати “президентські повноваження на скорочення озброєнь” (PDA) для постачання зброї підкреслює зростання необхідності допомогти Тайбею. Критики нинішньої стратегії США щодо Тайваню закликають Вашингтон швидше постачати зброю, оскільки Китай посилює військову активність навколо острова.

"Це був би монументальний крок, який сигналізував би про те, як далеко уряд США готовий зайти, щоб прискорити стримування через Тайванську протоку", - сказав Ерік Саєрс із консалтингової компанії Beacon Global Strategies.

За даними Американсько-тайванської ділової ради, Тайбей все ще очікує на постачання зброї на суму 23 млрд доларів, в тому числі ракет і розвідувальних безпілотників, які були схвалені різними адміністраціями США. Про деякі продажі було оголошено понад п'ять років тому. Американське військове командування часто висловлювало розчарування повільною передачею зброї Тайваню для посилення його безпеки.

Білий дім відмовився коментувати або розкривати деталі про те, скільки грошей буде передбачати запит для Тайваню.  

Голосування щодо додаткового бюджету, який буде зосереджений переважно на новій військовій допомозі Україні, стане першим випробуванням на підтримку Києва в нинішньому скликанні Конгресу.

Група ультраправих республіканців у Палаті представників нещодавно намагалася використати щорічний оборонний законопроект для обмеження підтримки України з боку США — це є ознакою того, що навіть невелика група законодавців може поставити під загрозу або відтермінувати майбутню допомогу. 

Включення допомоги Тайваню, що має сильну двопартійну підтримку в Конгресі, до бюджету для України може допомогти адміністрації президента США Джо Байдена та проукраїнським республіканцям залучити на свій бік тих членів Конгресу, які в іншому випадку були б проти.

"Додавання додаткового фінансування для Тайваню поставить деяких республіканців у Палаті представників у більш скрутне становище, оскільки багато з тих, хто виступає проти фінансування України, залишаються прихильниками підтримки Тайваню", - сказав експерт із аналітичного центру American Enterprise Institute Зак Купер.

Минулого року Конгрес ухвалив закон, який затвердив виділення Тайваню "іноземного військового фінансування" у розмірі $10 млрд протягом п'яти років. Це був би перший випадок, коли американські платники податків фінансували б озброєння для Тайваню. Але законопроект Конгресу про асигнування не санкціонував виділення коштів у межах “іноземного військового фінансування".

"Спостерігачі уважно стежать за тим, чи вдасться Конгресу цього року вкласти свої гроші туди, куди він хоче. Додаткові кошти - це, мабуть, найкращий шанс зробити це", - додав Купер. 

Посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що Пекін "рішуче виступає проти військових зв'язків США з Тайванем і надання зброї Тайваню". Китай закликав Вашингтон "припинити створювати ризики для миру і стабільності в Тайванській протоці".

Раніше повідомлялося, що Сенат США схвалив проект Закону про асигнування на національну оборону на 2024 рік на рекордні $886 млрд. Законопроект, зокрема, передбачає 300$ мільйонів доларів для України. Перед цим Палата представників схвалила свій варіант законопроекту.

Тепер Сенат та Палата представників повинні знайти компроміс і розробити нову версію документа, який могли б схвалити обидві палати Конгресу. Після цього його має підписати президент США Джо Байден. Наразі Сенат та Палата представників пішли на канікули до середини вересня.

Голова Комітету Сенату з питань оборонних асигнувань Джон Тестер очікує, що президент США Джо Байден попросить більше грошей на допомогу Україні до кінця літа.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі