Якою ціною Путін підтримав ідею Китая про багатополярний світ: 10% ВВП та 10% населення працюють над реалізацією ідеї

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Якою ціною Путін підтримав ідею Китая про багатополярний світ: 10% ВВП та 10% населення працюють над реалізацією ідеї © EPA-EFE/VYACHESLAV PROKOFYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL
Чи потрібна Китаю співпраця з РФ, що базується на війні з Україною та торговельних проблемах з Заходом, - відкрите питання.

Напередодні візиту до Китаю російський лідер збирав на наради керівників військових округів і адміністраторів оборонно-промислового комплексу. Мета — пояснити причини зміни міністра оборони, вказує завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Олексій Іжак у статті «Маскарад Путіна. Що він привозив до Китаю і яких угод хоче «По Украине» на сайті ZN.UA.

Сенс пояснення, як його можна було почути з відкритої для преси частини нарад, — раціонально розпорядитися надвисокими видатками на оборону та безпеку. Путін сказав, що ці видатки в РФ становлять 8,7% ВВП, і вони співставні, хоч і нижчі за радянські видатки на ті ж самі цілі у 13%.

Але ж та магічна цифра зруйнувала колишній СРСР. Запас міцності РФ може виявитися значно нижчим. У силових структурах РФ — збройних силах, МВС, Росгвардії та ФСБ — не менш як 4 мільйони осіб, а радше значно більше. Крім того, в РФ — близько 2,5 мільйона чиновників усіх рівнів. Працюють у РФ приблизно 75 мільйонів. Тобто до 10% економічно активного населення забезпечують вертикаль путінської влади.

До 10% ВВП і до 10% працюючого населення Путін жертвує на побудову «справедливого багатополярного світу», що було програмою перших термінів Сі Цзіньпіна. Зараз ідеологія Китаю схиляється до нової біполярної конкуренції зі США. Відповідно основні переговорні зусилля Китаю спрямовані на Захід. Але РФ не зможе встояти з таким шаленим вилученням ресурсів і людей із економіки, якщо цієї жертви не прийме Китай і економічної опори не буде надано.

Нагадаємо, експерти вважають, що Путін потай продає Китаю воєнні технології та виступає для нього "загоничем" західних політиків. У РФ є для Китаю певні технологічні напрацювання. Вони стосуються ядерних реакторів для підводних човнів, протисупутникової зброї, протиракетної оборони. Окрім радянських напрацювань щодо зброї та землі у натуральному вигляді, РФ може запропонувати Китаю послуги «геополітичного тарану».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі