Ван І зробив першу заяву після повторного призначення на посаду глави МЗС Китаю

Поділитися
Ван І зробив першу заяву після повторного призначення на посаду глави МЗС Китаю © Xinhua
Ван замінив на посаді загадково зниклого з публіки Цинь Гана. 

У п'ятницю, 28 липня, Ван І зробив свої перші коментарі після повторного призначення на посаду міністра закордонних справ Китаю, пообіцявши поглиблювати партнерство з іншими країнами і захищати суверенітет Пекіна. Про це повідомляє Reuters.

Ветеран дипломатії Китаю був знову призначений міністром закордонних справ у вівторок, 25 липня, замінивши “висхідну зірку” Цинь Гана, який був відсутній на публіці протягом місяця, що викликало питання про прозорість влади Китаю. Цинь Ган перебував на посаді глави МЗС лише протягом семи місяців.

МЗС Китаю не надало деталей, а тільки заявило, що Цинь був відсутній з причин за станом здоров'я.

Ван сказав, що його відомство поглиблюватиме партнерські відносини з іншими країнами, братиме активну участь у реформі глобального управління і "рішуче захищатиме суверенітет, безпеку, розвиток та інтереси" Китаю.

Ван перебував на посаді міністра закордонних справ у 2013-2022 роках. Він також є директором канцелярії Центральної комісії у закордонних справах.

Міністерство закордонних справ Китаю зіштовхнулося зі шквалом запитань у зв'язку зі зникненням з публіки і звільненням з посади міністра закордонних справ Цинь Гана, але відмовилося відповідати на них.

Цинь не з'являвся на публіці більше місяця, що розпалило дискусії про його долю. Зникнення Цинь Гана виглядає як один із найбільших політичних скандалів у Китаї за останні роки. 

57-річний Цинь - дипломат і довірена особа китайського лідера Сі Цзіньпіна, був призначений на посаду міністра закордонних справ у грудні після короткого перебування на посаді посла в Сполучених Штатах.

Цинь виступав з різкою критикою Вашингтона після того, як відносини між країнами впали до нового мінімуму – після збиття над США китайського шпигунського аеростата. Але він також відіграв ключову роль у подальших зусиллях обох сторін щодо стабілізації відносин і відновлення комунікації, включаючи зустріч з держсекретарем США Ентоні Блінкеном під час його візиту до Пекіна в середині червня. Ексглаву МЗС Китаю не бачили на публіці з 25 червня.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі