Санкції США проти китайських компаній негативно вплинуть на стабільність глобального ланцюга поставок, заявило Міністерство торгівлі Китаю у відповідь на рішення Вашингтона додати 12 китайських компаній до списку експортного контролю. Про це повідомляє Bloomberg.
Цей крок США є одностороннім і не підтримується Організацією Об'єднаних Націй, йдеться заяві міністерства.
Китайські компанії, включені до так званого «експортного чорного списку», який дозволяє експорт до США лише за наявності ліцензії Вашингтона, є переважно дистриб'юторами електронних компонентів, що базуються в Шеньчжені та Гонконгу. Вони потрапили до списку через підозри у підтримці російської військової та оборонної промисловості.
Цього тижня США також додали до списку компанії з Росії, Сінгапуру, Іспанії, Сирії, Туреччини, Об'єднаних Арабських Еміратів та Узбекистану.
У лютому Білий дім попередив, що десятки компаній з Росії, Китаю та інших країн будуть внесені до «чорного списку» юридичних осіб Міністерства торгівлі США за ухилення від заборони на військові або технічні поставки до країн, включаючи РФ.
У березні США запровадили санкції проти п'яти китайських компаній і однієї особи, звинувачених у постачанні аерокосмічних компонентів іранському виробнику безпілотників, які були продані Росії і використовувалися в атаках на нафтові танкери.
Раніше повідомлялося, що Державний департамент і Міністерство фінансів США розширили обмежувальні заходи щодо осіб, пов’язаних з війною Росії проти України. Під додаткові санкції потрапили ще понад 120 людей та організацій у більш ніж 20 державах світу.
Кожен ввезений у РФ китайський або американський чип і напівпровідник, кожна поставлена в країну-агресорку пральна машина означають, що в росіян з'явилася ракета, яка може вбити українську дитину, і високотехнологічна начинка у гвинтокрила або танка, які вбиватимуть наших солдатів. Але що роблять Київ та його західні партнери, аби не допустити ввезення до РФ високотехнологічної продукції? Про це – у статті Володимира Кравченка "Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції".