У Китаї завершився ключовий партійний пленум: результати засідання

Поділитися
У Китаї завершився ключовий партійний пленум: результати засідання © EPA/ XINHUA / Pang Xinglei
Лідери країни пообіцяли низку реформ.

У четвер, 18 липня, в Пекіні завершився пленум Центрального комітету Комуністичної партії Китаю. Лідери країни пообіцяли модернізувати промисловий комплекс, розширити внутрішній попит, обмежити боргові ризики й ризики в секторі нерухомості, а також провести фінансову і податкову реформи. Про це повідомляє Reuters.

У комюніке за підсумками засідання, яке відбувається приблизно кожні п'ять років, також зазначається, що Пекін хоче поліпшити системи соціального забезпечення, охорони здоров'я, розподілу доходів і провести земельну реформу.

“Китай посилить роль ринкових механізмів в економіці, створить більш справедливе і динамічне ринкове середовище, оптимізує ефективність розподілу ресурсів”, - йдеться у заяві.

Ефективне регулювання буде забезпечено для кращого підтримання порядку на ринку та усунення збоїв.

У повідомленнях китайських ЗМІ не сказано, які саме зміни будуть впроваджені, але зазначено, що завдання мають бути виконані до 2029 року.

Очікується, що документ із більш детальними політичними планами, представленими на чотириденній закритій зустрічі членів ЦК Комуністичної партії на чолі з лідером країни Сі Цзіньпіном, буде опублікований найближчими днями.

У комюніке також підкреслюється прагнення Китаю до “нових продуктивних сил” - термін, впроваджений Сі минулого року, який передбачає наукові дослідження й технологічні прориви, здатні модернізувати виробництво і дати старт новій ері високих темпів зростання.

Крім того, під час пленуму Комуністична партія Китаю виключила колишніх міністрів закордонних справ і оборони Цинь Гана й Лі Шанфу зі Центрального комітету. Цинь та Лі були звільнені зі своїх посад минулого року.

Засідання, яке державні ЗМІ Китаю назвали “епохальним”, відбулося у час економічних труднощів усередині країни й посилення негативу щодо промислової політики Пекіна за кордоном.

Друга за величиною економіка світу зростала повільніше, ніж очікувалося, у другому кварталі, значною мірою опираючись на промислове виробництво та зовнішній попит, тоді як тенденції у постраждалому від кризи секторі нерухомості Китаю продовжували “розчаровувати”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі