Таліби візьмуть участь у китайському форумі "Один пояс, один шлях”, зміцнюючи зв'язки з Пекіном — Reuters

Поділитися
Таліби візьмуть участь у китайському форумі © Getty Images
Пекін активізував співпрацю з талібами, також інвестував у гірничодобувні проекти в Афганістані.

“Талібан” візьме участь у китайському форумі "Один пояс, один шлях" наступного тижня, заявив у суботу, 15 жовтня, речник угруповання, підкресливши розширення офіційних зв'язків із Пекіном. Про це повідомляє Reuters.

Представники “Талібану” час від часу приїжджали на регіональні зустрічі, в основному ті, що були присвячені Афганістану, але форум "Один пояс, один шлях" є одним із найвідоміших багатосторонніх самітів, на які вони були запрошені взяти участь.

Форум у Пекіні 17-18 жовтня відзначає 10-ту річницю амбітної глобальної інфраструктурної та енергетичної ініціативи китайського лідера Сі Цзіньпіна, що має на меті відтворення стародавнього “шовкового шляху” для стимулювання світової торгівлі.

Виконуючий обов'язки міністра торгівлі і промисловості “Талібану” Хаджі Нуруддін Азізі найближчими днями відвідає Пекін, повідомив представник угруповання Ахундзада Абдул Салам Джавад.

"Він буде присутній і запросить великих інвесторів до Афганістану”, - сказав Ахундзада.

Сам Афганістан може запропонувати багатство мінеральних ресурсів. За оцінками 2010 року, Афганістан має невикористані родовища, від міді до золота і літію, вартістю від $1 трлн до $3 трлн.

Китай веде переговори з талібами щодо планів, розпочатих за попереднього уряду Афганістану стосовно можливої розробки величезного мідного родовища на сході каїни.

Азізі продовжить обговорення в Пекіні планів будівництва дороги через Ваханський коридор, тонку гірську смугу на півночі Афганістану, щоб забезпечити прямий доступ до Китаю, сказав Ахундзада.

Офіційні представники Китаю, талібів і Пакистану заявили в травні, що хотіли б, аби "Один пояс, один шлях" включав Афганістан і щоб китайсько-пакистанський економічний коридор був продовжений через кордон до Афганістану.

“Талібан”, який захопив владу в Афганістані після того, як два роки тому американські та інші іноземні війська вийшли з країни, не був офіційно визнаний жодним урядом. Низка запроваджених талібами обмежень, зокрема проти жінок, збільшили перешкоди на шляху до визнання “Талібану”, особливо з боку західних країн.

Китай, однак, активізував співпрацю з талібами, ставши першою країною, яка призначила посла в Кабулі після приходу талібів до влади. Також Пекін інвестував у гірничодобувні проекти в Афганістані.

Минулого місяця посол Пекіна вручив вірчі грамоти виконуючому обов'язки прем'єр-міністра “Талібану”. Інші країни залишили попередніх послів або призначили голів місій у якості тимчасових повірених у справах, що не передбачає офіційного вручення вірчих грамот.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі