Тайвань висунув звинувачення десятьом особам, включаючи чинних і відставних військовослужбовців, за підозрою в шпигунстві на користь Китаю, що стало черговим випадком, який свідчить про спроби Пекіна проникнути в збройні сили острова. Про це повідомляє Bloomberg.
Троє з обвинувачених створили шпигунську мережу, яка вербувала військовослужбовців для збору секретних даних, йдеться в заяві прокуратури Тайваню.
Двом солдатам, які перебували на військовій службі, заплатили за те, щоб вони зняли відео із заявою про готовність здатися Народно-визвольній армії Китаю, аби Пекін використав це як частину своєї психологічної війни.
США вже давно занепокоєні здатністю Тайваню утримувати технологічні та інші секрети від Пекіна.
Минулого року Міністерство оборони острова попередило, що шпигунство Китаю становить "серйозну загрозу". Через кілька місяців влада Тайваню затримала трьох військовослужбовців і одного офіцера ВПС у відставці за підозрою в шпигунстві.
У липні Тайвань затримав ще п'ятьох осіб за звинуваченням у вербуванні офіцерів для збору розвідувальних даних для Китаю. Наступного місяця Тайвань розпочав розслідування щодо кількох офіцерів, яких підозрюють у передачі військових таємниць Пекіну.
Під час розслідування останньої справи прокурори попросили затримати шістьох з десяти осіб. Пізніше одного з обвинувачених звільнили під заставу, а п'ятеро залишаються під вартою.
Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.
Зокрема, уряд Тайваню очікує, що Китай спробує втрутитися у вибори на острові в січні, незаконно фінансуючи прихильних до Пекіна кандидатів. Також не виключається можливість застосування Китаєм сили для захоплення Тайваню.