Тайвань повідомив про відновлення військової активності Китаю навколо острова

Поділитися
Тайвань повідомив про відновлення військової активності Китаю навколо острова Фото ілюстративне © скриншот видео Youtube
Питання Тайваню обговорювалося на зустрічі Байдена та Сі.

Тайвань заявив про відновлення військової активності Китаю навколо острова в неділю, 19 листопада: дев'ять китайських літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки, а військові кораблі проводили патрулювання. Про це повідомляє Reuters.

Тайвань, який Китай вважає своєю територією, протягом останніх років скаржиться на посилення військового тиску з боку Пекіна.

Після того, як нещодавно лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідав Сан-Франциско для участі у саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), а також зустрівся з президентом США Джо Байденом, масштаби військової активності Пекіна навколо Тайваню зменшилися.

Але Міністерство оборони острова повідомило, що в неділю вранці зафіксувало дев'ять китайських літаків, які перетнули серединну лінію Тайванської протоки — лінія раніше слугувала неофіційним бар'єром між двома сторонами.

За словами Міноборони Тайваню, це були винищувачі Су-30 і J-10, а також літаки раннього попередження і радіоелектронної боротьби.

Літаки супроводжували китайські військові кораблі, які здійснювали "спільне патрулювання у стані бойової готовності", додали в Міністерстві.

Тайвань відправив власні сили для моніторингу ситуації.

Пекін зазвичай заявляє, що його активність поблизу Тайваню спрямована проти "змови" між тайванськими сепаратистами і Сполученими Штатами, а також на захист територіальної цілісності Китаю.

Уряд Тайваню відкидає претензії Пекіна на суверенітет і заявляє, що тільки народ острова може вирішувати своє майбутнє. 

Тайвань був важливою темою у переговорах Байдена та Сі в Сан-Франциско. Китайський лідер сказав Байдену, що Тайвань є найнебезпечнішим питанням в американсько-китайських відносинах. За даними ЗМІ, Сі пообіцяв Байдену, що Китай не нападатиме на Тайвань “у найближчі роки”, але висловив надію на мирне "возз'єднання" з островом. Він також назвав умови, за яких Пекін може використати воєнну силу. 

За самітом Байдена та Сі уважно стежили в усьому світі. Які висновки можна зробити після нього? Яким є його значення для України? Про це пише Віктор Константинов у статті “Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею”.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі