Представник Тайваню зустрівся з Байденом на саміті АТЕС, але не з Сі Цзіньпіном

Поділитися
Представник Тайваню зустрівся з Байденом на саміті АТЕС, але не з Сі Цзіньпіном © depositphotos/Diloka107
Саміт АТЕС — один із небагатьох глобальних форумів, де офіційні особи Тайваню та Китаю можуть взаємодіяти. 

Представник Тайваню Морріс Чанг заявив, що мав неформальну бесіду з президентом США Джо Байденом, а також із держсекретарем Ентоні Блінкеном на саміті АТЕС у Сан-Франциско, але не зустрічався з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Про це повідомляє Reuters.

Чанг повідомив журналістам, що він також розмовляв з віце-президентом США Камалою Харріс в кулуарах заходу, організованого США. З Харріс вони зустрічалися на саміті АТЕС минулого року в Таїланді, тоді Чанг також провів переговори з Сі.

Враховуючи, що і Тайвань, і Китай беруть участь у саміті АТЕС, це один із небагатьох глобальних форумів, де офіційні особи з обох сторін можуть взаємодіяти, навіть якщо це просто обмін люб'язностями. Чанг сказав, що цього року він не зустрічався з Сі. 

"Моє спілкування з президентом Байденом мало соціальний, навіть, можна сказати, жартівливий характер", - розповів він.

“З держсекретарем  Блінкеном я головним чином передав наше сильне бажання миру та процвітання в регіоні, а також наше дуже сильне прагнення підвищити стійкість поставок”, - сказав представник острова.

За словами Чанга, його розмови з більш ніж десятьма лідерами АТЕС, включаючи прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіду, були зосереджені на питаннях миру та економічного розвитку, ланцюгах поставок і напівпровідниках.

Чанг також є засновником компанії з вивчення та розробки напівпровідників TSMC.

Сполучені Штати, як і більшість країн, не мають офіційних зв'язків з Тайванем, але є найважливішим міжнародним партнером острова.

Тайвань, який бере участь у форумі Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва як "Китайський Тайбей" і не відправляє свого президента на саміти, зіштовхнувся з посиленням тиску з боку Пекіна, включаючи масштабні військові навчання.

Напруженість навколо Тайваню була темою обговорення під час зустрічі Байдена з Сі на початку тижня, коли китайський лідер виклав умови, за яких Пекін може застосувати військову силу для контролю над островом.

Білий дім не деталізував ці умови, але Байден попросив Сі поважати процес президентських виборів на Тайвані наступного року.

Чанг назвав переговори Байдена і Сі "хорошою зустріччю".

"Це хороша новина, що вони відновили комунікацію між військовими, і я думаю, що це має допомогти зменшити напруженість між Сполученими Штатами і Китаєм. І це має підвищити стабільність Тайванської протоки", - сказав він.

Міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао висловив у Сан-Франциско занепокоєння з приводу американських обмежень на експорт напівпровідників до Китаю, запроваджених Вашингтоном, щоб запобігти використанню передових технологій США для посилення китайської армії. Американські чиновники намагаються закрити можливі лазівки в обмеженнях, щоб Пекін не зміг їх обійти.

Чанг заявив, що підтримує американський експортний контроль.

"Наскільки це ефективні - вже інше питання", - додав він.

За самітом Байдена та Сі уважно стежили в усьому світі. Які висновки можна зробити після нього? Яким є його значення для України? Про це пише Віктор Константинов у статті “Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею”.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі