Сі Цзіньпін заявив, що Китай «ніколи не забуде», як НАТО бомбардувало його посольство

Поділитися
Сі Цзіньпін заявив, що Китай «ніколи не забуде», як НАТО бомбардувало його посольство © EPA-EFE/SARAH MEYSSONNIER
У Китаї досі побутує думка, що ця атака не була помилкою

Китайський лідер Сі Цзіньпін продовжує використовувати «антиамериканські наративи» під час європейського турне. Перед візитом до Сербії, він звинуватив НАТО в бомбардуванні китайського посольства в Белграді 25 років тому.

«Двадцять п'ять років тому НАТО грубо бомбардувало посольство Китаю в Югославії, в результаті чого загинули троє китайських журналістів/ Про це ми ніколи не повинні забувати. Китайський народ дорожить миром, але ми ніколи не допустимо повторення такої трагічної історії. Китайсько-сербська дружба, викувана кров'ю наших співвітчизників, залишиться у спільній пам'яті китайського і сербського народів», – написав Сі в листі, опублікованому сербським виданням «Політика» 7 травня, повідомляє POLITICO. 

Тоді офіційні представники НАТО заявили, що посольство було помилково атаковане під час військових дій проти сил Слободана Мілошевича. У Китаї бомбардування посольства викликало широке обурення, спричинивши рідкісні протести та напруження між Вашингтоном і Пекіном. Китайські офіційні особи і значна частина громадськості досі не вірять, що інцидент був випадковістю.

Сербія стане другою зупинкою в поїздці Сі до Європи. Він провів два дні у Франції, а останнім пунктом призначення у Європі стане Угорщина.

Президент Сербії Александар Вучич прийматиме Сі 7 та 8 травня. Китай шукає можливості для зміцнення зв'язків з Балканським регіоном протягом десятиліття в рамках своєї ініціативи «Один пояс, один шлях». Китай зараз є найбільшим іноземним інвестором у Сербії.

Нагадаємо, Reuters вважає, що візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Європи може оголити розбіжності всередині Євросоюзу щодо відносин з Пекіном та посилити його вплив – перш за все у сфері торгівлі. У Китаї не приховують, що роблять за принципом «розділяй і володарюй». 

Економічний прагматизм Німеччини, лідерські амбіції Франції, недвозначну відданість союзників Китаю та Росії в Європі (Угорщини та Сербії) – весь арсенал наявних на сьогодні можливостей Пекін майстерно застосовує, аби м’яко просувати власне бачення спільної долі для людства та свої глобальні ініціативи, які так суперечать цінностям західної цивілізації. А що ж наші європейські партнери? Про настрої й тенденції співпраці деяких країн, що намагаються зберегти вигідні відносини з Піднебесною, пише кандидатка політичних наук Юлія Климишин у статті «Колискова Китаю для Європи» на ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі