Сі Цзіньпін відвідає Південну Африку для участі у саміті БРІКС 

Поділитися
Сі Цзіньпін відвідає Південну Африку для участі у саміті БРІКС  © Getty Images
Закордонні поїздки останнім часом рідкість для китайського лідера.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін візьме участь у саміті лідерів БРІКС і відвідає Південну Африку 21-24 серпня. Це рідкісна поїздка за кордон для Cі, який цього року вважав за краще залишатися у Китаї на тлі політичних проблем. Про це повідомляє Reuters.

Лідери п'яти країн БРІКС - Бразилії, Індії, Китаю, Південної Африки та Росії, зустрінуться в Йоганнесбурзі наступного тижня, 22 серпня, щоб обговорити, як перетворити клуб держав, на які припадає чверть світової економіки, в геополітичну силу, здатну кинути виклик домінуванню Заходу.

Очікується, що питання розширення клубу буде на порядку денному, оскільки, за даними Південної Африки, близько 40 країн висловили зацікавленість у приєднанні, офіційно чи неофіційно. Серед них Саудівська Аравія, Аргентина і Єгипет.

Китай, який прагне розширити свій геополітичний вплив у боротьбі зі Сполученими Штатами, заявив, що "вітає приєднання до "сім'ї БРІКС" більшої кількості партнерів-однодумців на ранній стадії".

Росія також підтримує розширення, в той час як Бразилія чинить опір, побоюючись, що і без того громіздкий клуб може розмити свій статус. Індія має неоднозначне ставлення до цієї ідеї.

Окрім участі у зустрічі БРІКС, Сі також буде співголовою діалогу лідерів Китаю та Африки зі своїм південноафриканським колегою Сирілом Рамафосою, повідомило китайське Міністерство закордонних справ.

За перші шість місяців 2023 року Сі провів за межами Китаю лише два дні, що є найменшим показником за перше півріччя відтоді, як він прийшов до влади понад десять років тому, за винятком пандемії. Ця поїздка в березні була візитом до президента Росії Владіміра Путіна, який користується економічною та дипломатичною підтримкою Пекіна під час його вторгнення в Україну.

Натомість китайський лідер запрошував до Пекіна іноземних високопосадовців - тактика, яка дозволила йому зосередитися на проблемах усередині країни. Китай, зокрема, має справу із занепокоєнням щодо відновлення економіки.

Поїздка до Південної Африки дасть Сі шанс зустрітися з лідерами країн Глобального Півдня, яких Китай намагається залучити для того, аби компенсувати те, що він вважає надмірним глобальним впливом США.

Саміт відбудеться на тлі посилення напруженості у відносинах між Китаєм і США, а також після того, як Південна Африка висловила занепокоєння щодо візиту Путіна. Глава Кремля візьме участь у саміті віртуально, щоб уникнути необхідності виконання Південною Африкою ордеру Міжнародного кримінального суду на його арешт за підозрою у скоєнні воєнних злочинів.

Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна не на словах, а на практиці закріплює потужну дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє її лідера можливості вільно пересуватися світом. Адже 123 держави — члени МКС за Римським статутом у зв’язку з цим ордером мають заарештувати президента РФ і передати його міжнародному правосуддю. Але що буде, коли якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті "Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі