Сі Цзіньпін пообіцяв Віктору Орбану «золоту подорож»

Поділитися
Сі Цзіньпін пообіцяв Віктору Орбану «золоту подорож» © EPA-EFE/Szilard Koszticsak
Китайський лідер «підняв» відносини з Угорщиною до рівня «всепогодного стратегічного партнерства»

Китайський лідер Сі Цзіньпін після зустрічі з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном 9 травня заявив, що Китай та Угорщина розпочнуть «золоту подорож» у двосторонніх відносинах. Під керівництвом Орбана Угорщина стала важливим торговельним та інвестиційним партнером Китаю, на відміну від деяких інших країн ЄС, які розглядають можливість стати менш залежними від другої за величиною економіки світу, зазначає Reuters.

«Китай і Угорщина вирішили в четвер підняти двосторонні відносини до всеосяжного стратегічного партнерства в нову еру. Рішення було оголошено під час переговорів між президентом Китаю Сі Цзіньпіном і прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном», – повідомляє китайське державне агентство «Сіньхуа». 

За словами Орбана, це, серед іншого, означає, що обидві країни розширять свою співпрацю на ядерну промисловість, уточнює Reuters.

Обидві країни також домовились просуватимуться вперед у будівництві ключових проектів, включаючи реконструкцію залізничного проекту Будапешт-Белград, сказав Сі. Проект вартістю 2,1 мільярда доларів, більша частина якого фінансується за рахунок кредиту від Китаю, є частиною ініціативи «Один пояс, один шлях» – амбітного плану, започаткованого Сі десять років тому в надії побудувати глобальну інфраструктуру та енергетичні мережі, що з'єднують Азію з Африкою і Європою.

За час перебування китайської делегації у Будапешті, Угорщина і Китай підписали 18 угод, повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто: 

  • обидві країни почнуть підготовку будівництва залізничної лінії навколо Будапешта, яка допоможе транспортувати товари, вироблені китайськими заводами в Східній Угорщині, на ринки Західної Європи;
  • Угорщина і Китай також розпочнуть підготовку швидкісної залізниці, що з'єднає центр Будапешта і його аеропорт.

Сі Цзіньпін зазначив, що двосторонні відносини Китаю та Угорщини «витримали випробування мінливою міжнародною обстановкою і продовжили поглиблюватися», а зараз «перебувають на найкращому рівні в історії», цитує «Сіньхуа» китайського лідера.

Орбан почав зближувати свою країну з Пекіном після того, як прийшов до влади в 2010 році. Теплі політичні відносини перетворилися на інвестиції приблизно через десять років, коли виробники акумуляторів та електромобілів почали розміщувати виробництво в Угорщині. Один з найбільших інвесторів, компанія CATL, будує в Дебрецені завод з виробництва акумуляторів вартістю 7,3 млрд євро, а китайський виробник електромобілів BYD оголосив наприкінці минулого року, що будує свій перший європейський завод у південному Сегеді.

Нагадаємо, у Держдепі США заявили, що Китай може створювати «нову вісь друзів» для китайського і російського режимів в Європі, яка буде відігравати негативну роль, щодо потенційного припинення розширення ЄС. 

Перед Угорщиною, Сі побував з візитом у Сербії, після чого місцеві аналітики зробили висновок, що Сербія проміняла Росію на Китай, оскільки Белград частіше «розігрує китайську карту», бо вона вважається менш провокаційною, ніж російська. 

Економічний прагматизм Німеччини, лідерські амбіції Франції, недвозначну відданість союзників Китаю та Росії в Європі (Угорщини та Сербії) – весь арсенал наявних на сьогодні можливостей Пекін майстерно застосовує, аби м’яко просувати власне бачення спільної долі для людства та свої глобальні ініціативи, які так суперечать цінностям західної цивілізації. А що ж наші європейські партнери? Про настрої й тенденції співпраці деяких країн, що намагаються зберегти вигідні відносини з Піднебесною, пише кандидатка політичних наук Юлія Климишин у статті «Колискова Китаю для Європи» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі