Сі Цзіньпін пообіцяв підтримку інноваційним компаніям на тлі конкуренції з США — Bloomberg

Поділитися
Сі Цзіньпін пообіцяв підтримку інноваційним компаніям на тлі конкуренції з США — Bloomberg © Getty Images
Китайський лідер закликає до технологічної самостійності.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав компанії долати технологічні бар'єри, оскільки Пекін мобілізує приватний сектор для протидії тому, що він вважає стримуванням з боку США та їхніх союзників. Про це пише Bloomberg.

Інновації на чолі з компаніями є ключем до реалізації «технологічної самостійності високого рівня», заявив Сі на зустрічі, в якій взяли участь високопосадовці Комуністичної партії Китаю, в тому числі прем'єр Лі Цянь.

Уряд повинен допомогти компаніям вирішити основні технологічні виклики, що стоять перед країною, повідомило офіційне інформаційне агентство Китаю, посилаючись на зустріч під головуванням Сі.

Сі сказав, що ключ до зростання приватного бізнесу полягає в усуненні інституційних бар'єрів, які перешкоджають чесній конкуренції, і калібруванні політики для забезпечення кращої координації та вирішення реальних труднощів компаній. Він додав, що державний сектор має бути реформований для досягнення національної економічної безпеки, одночасно підвищуючи ефективність і нагляд.

Коментарі Сі з'явилися в той час, коли Пекін бореться з активізацією зусиль Вашингтона, спрямованих на обмеження доступу Китаю до ключових технологій, частково через міркування національної безпеки. Президент США Джо Байден розглядає можливість підписання в найближчі тижні указу, який обмежить інвестиції американського бізнесу в ключові галузі економіки Китаю.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що Вашингтон готовий піти на економічні витрати, щоб захистити інтереси національної безпеки від загроз з боку Пекіна. США вже згуртували Японію і Нідерланди, щоб запровадити експортний контроль над поставками передових технологій до Китаю.

Коментарі Сі також вказують на зміну в поглядах Пекіна на приватний бізнес після років інтенсивних регуляторних репресій, особливо в технологічному секторі. Нещодавно він закликав економіку покладатися на власні сили в ключових галузях, щоб протистояти США.

Окремо колишній віце-голова китайської служби з банківського та страхового нагляду Хуан Хун закликав регуляторів пом'якшити вимоги до первинного публічного розміщення акцій для організацій, які проводять фундаментальні наукові дослідження, повідомило Shanghai Securities News.

Вони також повинні розглянути можливість створення структур власності, які дозволять вченим зберігати більший контроль над компаніями, сказав Хун на фінансовому форумі в суботу, 22 квітня, у місті Чжухай.

Раніше Politico повідомляло, що в адміністрації президента США Джо Байдена протягом багатьох років на найвищому рівні існували розбіжності щодо того, наскільки агресивно слід обмежувати економічну взаємодію з Китаєм. Але зараз чиновники, схоже, близькі до угоди з одного ключового питання, спрямованого на стримування технологічного та військового підйому Пекіна.

Безпрецедентні правила, які обмежують американські інвестиції в Китай, планують запровадити наприкінці квітня. Згідно з ними, американські компанії повинні повідомляти уряду про нові інвестиції в китайські технологічні фірми, деякі угоди в критично важливих секторах, таких як мікрочіпи, будуть заборонені.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі